| ViseUitateSiPierduteInAmintiri a întrebat:

Heii :*

Am si eu o mica problema.Deci ma joc metin.Aici mi-am facut un iubit.De cateva zile ma tot ignora, intra pe mess si peste 1-2 ore isi aduce aminte ca sunt pe mess si ma baga in seama.Ma deranjeaza foarte mult. El a luat ban si a spus ca nu se mai apuca.Ieri i'am dat emotii unui amic sa'i dau o palma ca ma enerva si el mi-a dat kiss. I'am zis acestui amic ca'l iubesc, dar nici eu nu stiam ce fac deoarece acum 2 zile am visat ca iubitul ma inseala cu o panarama si pur si simplu am luat'o raznastraight face. O panarama ce o credeam amica i'a zis fostului meu iubit ca ma sarutam cu acel amic si a intrat pe metin si a inceput sa se ia de mine[esti o cwrva. ]. Il iubesc enorm, i'am explicat ce s-a intamplat. Mi'a zis ca ma iubeste pur si simplu nici nu stiu ce sa credstraight face Sufar enorm pentru un jocsad daca ne'am cunoaste as zice, dar nici nu ne cunoastem. El este dintr'un oras, eu din altu.Stam departe unu de altu deci nu avem cum sa ne intalnim.Panarama asta [cwrva metinului]radea k o proasta cand fostul iubit ma injura. O suportam dar acum am vazut cat de cwrva e si o urasc enorm, la fel si eastraight face pe mine.Nu stiu daca mai ma impac cu el, dar pur si simplu o sa'i duc foarte mult dorul sadpentru ca am multe sentimente pentru el cu toate ca nu ne cunoastem. Dintr'un joc ajungi sa suferi.Intrebarea este : Oare tine la mine? Pentru ca eu nu cred. Putea sa vorbeasca calm si sa ma bage in seama nu dupa 2 ore dupa ce a intrat straight face. Mi'a zis sa'i zic adevarul si i l'am zis. Dupa ce i'am zis mi-a zis"bine pa". Mi'a zis ca ma iubeste.Si cand am vrut sa'l intreb daca el chiar tine la mine a iesit. Ce sa faccrying. Pur si simplu imi vine sa ma sinucidcrying pentru ce? pentru un baiat pe care nici nu-l cunosccrying. Sunt foarte sensibila. daca ma raneste cineva sufar enorm.Aseara cand ne'am certat am plans de nu ma opreamcrying.

Helppcrying

Mersi. :* fundita :* sad

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Renunta la joc si incearca sa iesi mai des pe afara, sa-ti faci prieteni reali.
Sincer, e foarte amuzanta povestea! laughing Deja cred ca poti incepe un hobby, sa scrii povesti - activitate ce este chiar creativa ci nu risipa de timp.

O sa-ti para rau pentru timpul pierdut in copilarie. Fa totul cu rost si mai ales, cu masura. Jocul asta te schimba! Intreaba-te: Oare merita?

160 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Daca nici nu l-ai vazut vreo data! nu prea am ce sa-ti zic...

| hummer24 a răspuns:

laughing) cati ani ai? cum sa iubesti pe cineva asta? tu nu stii ce e iubirea laughing) copii astia.,.,., vai vai vai )

| Kanghu a răspuns:

Tot ce iti pot zice e sa faci un dus, iei 2 pastile de Azitrox si sa nu te mai gandesti la asta. Eventual te apuci de Second Life, because your first life sucks.

| 20thoughts a răspuns:

Trebuie sa-l intrebi cu mult curaj daca te iubeste dar nu renunta la visele tale... Daca nu-ti mai place de el incearca sa-l uiti spunand ca nici nu exista.Ok? Nu fi suparata din cauza lui.Trebuie sa fi curajoasa si puternica.Fi increzatoare in tine.

| Assassins a răspuns:

Esti proasta e un joc tu nu gandesti ai creieru cat o nuca e un joc nu e altceva vad ca pentru tine e real...thoamne ce proasta esti

| laAAal a răspuns:

Ma omuleee... pune si uh dq categoria aia unde trebuie! nu sunt obligata sa.ti citesc tie intrebarile daca nu e unde trebuie

| boogdan91 a răspuns:

Vai vai laughing inca o victima a metinuluilaughing mai grav e ca eu stiu unu de 20 ani care zi si noapte numai asta face laughing

| DanielaMe a răspuns:

Simplu : Nu iubiri pe net, nu ai nevoie de asa ceva. Acum sa fim seriosi, nu plange, sunt numa kokalari si panarame, lasa-i naiba si vezi-ti de viata. Nu se merita...

| alecx4music a răspuns:

Cred ca le acorzi prea mult prin termenul iubit...
cuvantul potrivit este prieten, da' din cate am citit nici macar prieten nu iti este din moment ce te injura. Nu trebuie sa suporti toate prostiile altora. Sunt multi alti baieti care merita sa vorbesti cu ei. Instaleaza San Andreas si San andreas Multiplayer, roleplay si intra pe serverul B-zone (cel mai bun), fara monstrii, cu reguli mai stricte. Poate mai uiti putin de "iubitul" tau, Bafta si butonare placuta!

| TheGrayWolf21 a răspuns:

Febra Metin loveste din nou! Inca un om isi distruge viata cu dependenta Metinului!
Metin dauneaza grav sanatatii!(ptrecum C.S., 4Story ect.)

| alexshobyx a răspuns:

De aceea metin este cel mai stupid joc...
1.Nu cunosti pe respectivul, nu poti avea sentimente pentru el.
2. Vrei sa te sinucizi pentru un "noob" care nu da 2 bani pe tine si tot ce zice sunt vorbe goale, du-te inainte, demonstreaza ca esti proasta si ca esti maleabila.(macar de ar fi fost in viata reala, sau metin e adevarata ta viata?)
3.Maturizeaza-te.

| TatooMaker a răspuns:

Hai sa-ti povestesc. Am in clasa un prost dependent de calculator care sta toata ziua pe scaun, s-a ingrasat nu se mai spala din caza metinului si are pe metin "iubite" in draci. Gandeste-te ca ala e tot un dependent care nici nu se mai spala.Nici macar nu stii cum arata.E o prostie chestia asta de metin...Si eu ma jucam 2 ore pe zi inainte...

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Cai fata si mie mi` s-a intamplat la fel...

[not]

| Jorah a răspuns:

. Hai ma chiar asa, nu ti face iubiti(e) pe un joc virtual. Nici nu stii cum este persoana in realitate...

si doi la mana, Lasa-te de jocurile mmopg, iti distrug viata! Si eu am fost exact exact! ca tine. Aveam o iubita etc. dar numai pentru level, ca sa o cresc si sa-i dau bani. Si eram disperat de metin numai dormeam noaptea. Iti distruge Sanatatea si dupa creierul numai percepe realitatea, fata de ce joci tu.

Pace, si numai bine!

| kitishor a răspuns:

Ce am inteles de aici e ca joci metin si ca ti-ai facut un iubit laughing

| brutus123 a răspuns:

Esti cam dependenta nu crezi? Eu mi-am aruncat toate itemele pe jos si m-am lasatlaughing

| adriancraiescu a răspuns:

Eu nu am citit toata fraza pentru ca m-i se pare c-am indecenta.Tot ce pot sa spun este ca mai bine nu iti faci iubit in Metin2.Foarte multi zic pe striga,, caut iubit/a,, Ei zic asta sa stati impreuna 2 zile si dupa aia incep sa-si bata joc de dumneavoastra.Nu e bine sa-ti faci iubit intr-un joc.

| Spankh a răspuns:

Am patit-o si eu...
Pe Metin2Fun mi-am facut iubita si am inceput sa ne dam idurile.numerele de telefon si declaratii
gen Te iubesc.Te ador chesti...Si pentru 4 zile am fost plecat la bunici si nu am mai putut intra pe metin. In aceste 4 zile ea si-a facut un alt iubit. Am fost distrus straight face cand am auzit imi venea sa o fac in toate felurile.Nu merita sa suferi pentru un joc...

| mabo a răspuns:

Imi pare rau pentru tine,sincer.daca vrei sa il uiti incearca sa iti iei gandul de la el si sa te distrezi pe cat de mult posibil, daca il vrei inapoi eu as spune sa te gandesti bine. odata c ti-a vb asa si te-a ignorat nu stiu c sentimente are pentru u. daca tine la tine va intelege si s va intoarce, daca nu insemna k nu te merita.cel mai important lucru e sa nu t umilesti in fata lui cu scuze insistente pentru ca asta ar inrautati situatia.ink un mik sfat:nu pune suflet in relatiile cu persoanele necunoscute, de cele mai multe ori se lasa cu lacrimile fetelor. sper sa nu t doara prea tare c iti spun dar nu vreau decat sa afli adevarul sa iti fie bine decat sa fii amagita si sa suferi mult mai mult.ai grija d tine.pup

| Eu_4595 a răspuns:

Ai 6 ani in pl.m.Cum sa scrii asa ceva? Doamnestraight face

| Shine_1620 a răspuns:

Doamne esti NO-LIFER cum *** sa iubesti pe cineva care nu cunosti... get a life!

| wDzZ a răspuns:

Nu pot sa imi explic cum poti sa te indragostesti de un prunc care nu il consti si poate sa aiba pana si 5 ani. Nu pot sa imi explic decat ca esti dependenta dupa Metin. Sunt atatea baieti care abia astepta o fata frumoasa, si tu plangi dupa un mucos?

| SirbuOana a răspuns:

Mai bine lasa-l pe el sa te bage in seama! Daca te comporti ca disperata nu rezorvi nimic! Nu suferii pentru un baiat pe care nici nu-l cunosti asa de bine! Sincer am avut si eu probleme cu un baiat si l-am lasat in pace! Nu il las sa sa isi bata joc de mine! Ma baga nu inseama treaba lui mai sunt mii de baieti pe lume! Daca era numai unul pe lume era alceva!
Sper ca te-am ajutat! Iti urez succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul e bun daca vrei sa iti cauti un iubit nu sa iti faci un iubit virtual.

| shhhs a răspuns:

Sunt sigur ca inca tine la tine, incearca sa te razbuni pe scroafa aia si sa-i explici iubituluica a fost doar o neintelegere...

| shhhs a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva de genul...cand ma injura imi venea sa plang si am suferit ceva vreme dar dupa mi-a trecut...

| Făraş a răspuns:

Cum o chema pe fata? pe baiat? mi s-a intamplat la fel doar ca cu o fata si... povestea k ata numaica nu am plans am trecut peste. e doar un jk! si cum te cheama? zi-mi numele pentru ca pe mine ma chema fetita 09 (e contul meu dar m-am facut fata nu stiu de ce) si pe celalat cont am avut problema. ma chema PutereBM00

| Simpluuu a răspuns:

Nu trebuie sa plandi pentru nimeni. O amica de-a mea a patit aproximativ la fel happy
clasa ei ii stia parola de e-mail si o fata ia scris unui tip din alt judet ( prietenei mele ii tot invitau colegele ei niste prosti de pe net ). in fine... eu nu sunt in clasa cu ea. ea e din sibiu si eu din suceava happy ASA si eu ii stiu parola. SI EA ia scris lu' un bou ca vrea un iubit si l-a intrebat daca nu e disponibil. El a zis : "sigur ca da "
si tot asa. ei au fost iubiti dar o fata ia scris ca e o prietena dea acelei fele si sia facut un iubit si ca a uitat de tine ( baiatul de pe mess ) si tot asa. ea a vazut conversatia si mi-a zis ca la scoala era sa o omoare deoarece camd a sunat-o baiatul ( i-a dat numarul ei ) a injurat-o si i-a zis ca nu mai are ce discuta cu ea. si ia i nchis. scuze daca nu ma intelegi ( scrisul ) dar sunt grabita. Am de scris la engleza si din pacate mai vreau sa dau niste raspnsuri ca vreau funde. am nevoie de 30 pana de sarbatori si am abia 21. funda* doar daca ti se pare bine cum procedez. Am uitat sa iti raspund cred happy rolling on the floor deci nu trebuie sa iti bati capul cu niste nesimtiti / nesimtite. unii oameni nu stiu cine esti cu adevarat. tu esti o draguta ca l-ai acceptat asa cum e. daca el nu tea acceptat asa cum esti are de pierdut. se vede ca ai o inima larga incat ai putea sa primesti 1001 oameni in ea dar ei nu merita. EI NU TE MERITA. Esti prea buna!

| xElenaH a răspuns:

E doar un caracter!

| tacitacitaci a răspuns:

De unde sti ca acel baiat nu are poe imprumutate de pe google?big grin
Stiu pe cineva care asa face(facea), si pana la urma si-a gasit pe cineva caruia ii face fata sa.
Deci metin e doar un joc, atat.
dai tu papucii, ca atunci cand tii da el sa nu te superi