| TDGMeebu a întrebat:

OK … ce s’a intamplat: cu o saptamana inainte de revelion m’am despartit de un baiat. Mi’a explicat frumos de ce nu a mai vrut sa fie cu mine si mi’a spus ca vrea sa fim doar prieteni buni. I’am spus "ok". Am vorbit vreo 2 zile ca niste frati. A doua zi ajunsa la scoala m’a tras de par pe degeaba si I’am spus "pletosu" pentru ca are parul putin lung. Atunci s’a enervat si mi’a dat cu genunchiu in muschiul de la picior. Presupun ca stiti cum este. O durere insuportabila. Atunci l’am injurat, de fapt I’am spus doar "du’te dracu". Ajunsa acasa am observat pe picior o vanataie de vreo 4 cm. Am intrat pe mess. Era si el online. Mi’a spus: Daca ma mai strigi o data "pletosu" "fulga" strig dupa tine (asa imi spuneau inainte pentru ca eram plinutza) I’am spus: Gata nu’ti mai zic dar totusi ai meritat . Am mai stat 30 de minute si n’am vbit cu el. Apoi imi spune: Ce faci fulga? M’am enervat la culme si nu i’am raspuns. X-(. A doua zi la scoala iar a dat in mine tot cu genunchiu in acelasi loc fara motiv. Eu iar m’am enervat si l’am injurat si mai rau de data asta . Apoi nu ne’am bagat in seama. In seara aceea am intrat pe mess. Si I’am spus ce are cu mine de m’a lovit iar, daca I’am facut ceva. Iar el neserios cum e mai mereu mi’a spus ca da I’am facut ceva. Ce? Nimic . I’am spus bine hai lasa’ma ca vad ca n’ai chef sa vorbim serios acum. In ziua aceea n’am mai vorbit cu el. La scoala la fel nu ne’am vazut. Seara pe mess mi’a spus: Ce faci fitoaso? I’am spus bine dar sa stii ca nu am fite doar fac pe nesimtita cu tine asa cum faci si tu cu mine. Mi’a spus: nu zic ca ai fite doar ca iti permiti cam multe si pe mine ma "afecteaza". I’am spus: Ce te afecteaza? Mi’a zis: Hai du’te’n **** mea ca sti. Eu habar n’am despre ce vorbeste… jur pe justin bieber :X:X:X:X:X. Ce pot face ca sa’l inteleg si ce inseamna pentru el cuvantul asta " afectat" thinking

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna scumpo!kiss
Sti ce parere am eu? I-a mai dal dracu de prost laughing ( scuze limbaju big grin )Ce mai conteaza ce a spus el sau la ce s-a referit?straight face Conteaza ca nici nu merita sa il mai bagi in seamawinkingEste un idiot daca a dat in tine fara sa ii faci nimic si te mai si injurawinking
Nu il mai baga in seamahappy
Papa!:*:*:*

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Scuza-ma, dar prietenul tau e un idiot.Il locul tau nici macar nu m-as mai uita la el. Ce cretin.

| hamsterx a răspuns:

Nu inseamna nmc.are o problema la cap sigur.adica pe bune acum, dc te lasi asa calcata in picioare.nu-l mai baga in seama niciodata pentru ca nu meritastraight face eu sunt d parere ca vrea doar asa, sa s distreze, se plictiseste nu stiu c are.nu-l mai baga in seama fii indiferenta si nu t mai pune la mintea lui. te pup si succes:*

| miauu a răspuns:

Cred ca voia sa zica ca daca tu esti indiferenta cu el lucrul asta il raneste/doare pe el
winking
el ar vrea sa-i cazi la picioare s-au ecva de genu

| yoyodedeea a răspuns:

Din moment ce ti-a dat papucii, cat de afectat poate sa fiehappy

1. ignora-l
2.cand e prea insistent cu glumele alea rasuflate, spune-i ceva scurt pe un ton ironic: ooo ai gandit-o mult pe asta, nu?/si acum cica ar trebui sa rad?
daca te mai injura gen..."Hai du’te’n **** mea". incearca sa pari amuzata: ai u mah asa ceva?laughing. sau. mai dezvolta-te!:-J.etc.

si nu-l mai lasa sa de-a in tinestraight face. cum a zis si ayrwen.
"EŞTI FATĂ! N-AI 'PIC DE MÂNDRIE?!?!"
ii arzi una sa simta(preferabil intre craci.acolo ii doare ce-l mai tarebig grin)
sau poate ai vreun coleg in clasa care te placebatting eyelashes. te dai si u mai neajutorata. poate te aparastraight face. si eu cand eram mik o faceam pe neajutoratawhistling

inca ceva.iti sugerez sa-i dai ignore pe mess ca sa nu te mai deranjeze.treci pestebig grin
:*

| yoyodedeea a răspuns:

laughingce ametita sunt...tocmai ti-am raspuns anonim.gen:am uitat sa ma loghezlaughingin fine
daca vrei sa-mi zici ceva.ma gasesti aicibig grin
:*

| yoyodedeea a răspuns:

Ba rectificlaughingam dat bine

| Яùxsi a răspuns:

Ce animal. waiting Cum poate sa dea intr-o fata?! se crede smecher doar.

| Munchkin a răspuns:

Tu vorbeşti serios? Dacă da, eşti fraieră. Eu ştergeam cu el pe jos dacă eram în locul tău. Cum dracului îi permiţi să te înjure şi să te lovească? EŞTI FATĂ! N-AI 'PIC DE MÂNDRIE?!?! Dacă îţi mai face aşa dă-i un pumn tare în meclă sau un şut între craci... să vezi cum se potoleşte.
Doamne doamne doamne...

| myrazvy a răspuns:

1 e nesimtit, cum poti da intr-o fata, 2 sigur s-a despartit de tine pentru ca a auzit niste barfe care te privesc, 3 e afectat ca relatia s-a rupt, iar 4 nu-i da nici o sansa de inpacare, trebuia sa discute cu tine mai inainte de toate chestiile pe care ti le-a facut. papa

| cristina4love a răspuns:

Inseamna ca e un nesimtit care nu stie sa se comporte cu o fata.Greseala ta ca i`ai dat atentie.De prima data cand s`a luat de tine trebuia sa nu-l mai bagi in seama si sa nu`i mai raspunzi.Eu zic sa numai discuti cu el niciodata deoarece nu stie cum sa se comporte civilizat(probabil se crede tarzan in jungla.problema lui). Nu`i mai da atentie si fa`l sa vada cat de neimportant si nesemnificativ este pentru tine.Fii indiferenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing pai in timp ce citeam aveam parca deja-vulaughing
stii dc? pentru ca exact ceva de genu faceam si "noi"(eu cu iubitumio) la inceput, doar ca noi eram mai sado-masorolling on the floor)ne bateam frate nu glumawhistling...
bun asa! acum sa revenim la tinebig grin... p scurt lui ii place de tine si tie iti place de el, si va tot "ofticatzi" unu p altu uma asa de forma sau mai bine sp uma asa ca sa va atragetzi atentiahappy... ca sa-l intelegi ar fi bine sa il intrebi ce simte (asta in cazu daca vrei sa ai o relatie cu pletosu astalaughing ) pentru tine, si mai departe cred ca te descurci tongue SUCCES! dar eu cred ca ar trebui sa va dati o sansa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paiiiiiii e cam prost pentru ca thu nu iai facut nimic asa ca dc ti-a dat la genunchi poate ca si thu l-ai injurat saw ceva de genu asta dar asta e parerea mea te pup si ai grija ce mai faci cu baietiiiiiiiiiiiii byewave

| razvanutzu a răspuns:

Pai eu sunt de parere ca nu e buna ideea sa ii dai intre craciwinking o sa se enerveze si mai rauwinking si dupa cum vad deja da in tinewinking deci atunci imi e frica ce va face chiar daca dupa aceea o sa vii cu ai tai dar gandeste`te ca o sa fie cam rauwinking si te mai faci si de ras oh go on voi fetele care credeti ca imediat cu o lovitura se rezolva oh go on hi maa oh go on si eu sunt de parere ca cineva care nu i`a convenit de voi a bagat strambewinking de aceea ai zis tu ca ti-a zis "Mi’a zis: Hai du’te’n **** mea ca sti." asta imi adevereste ce am ziswinking
ce ar fi sa vorbesti cu el?
sau sa il ignori total odata si odata o sa se saturewinking