| Epilepsiic a întrebat:

Heii.Saptamana trecuta ne'am despartit din cauza ca nu am putut sa ma intalnesc cu el din probleme familiare.Eu ma dusesem de 2 ori sa ma intalnesc cu el dar n-a venit.Plus ca ma inselase.Imi spusese,, Hai pa", dar dupa am mai vorbit, dar doar ca prieteni si,, :* ".Mi'a dat block pe facebook..Pe mess inca il mai am.scriu intr'una statusuri...dar nimicsad Clar e cu alta.Credeam ca sunt mai speciala fata de celalte, dar sunt tot o idioata.Nu pot sa'i scriu sau sa'i vorbesc caci el nu vrea asta.Si nu vreau sa par o disperata.Ce sa fac? crying(( Mi'e dor de mor de el.Am vrut sa ma omor si sa'i trimit un mesaj.dar nu vreau sa se simta vinovat toata viata. Si de'asta trebuie' sa sufar eu? sad Imi spunea ca atunci cand o sa ne casatorim o sa treaca de religia mea :X Imi canta cantece si vorbeam cu orele la telefon crying((((( Help me, pleaseeecrying(((((((((((

17 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Toate astea au fost iluzii, draga mea.
Hai treci peste, fi puternica, cu totii suferim si ne trece, asa va fi si la tine.
ce sa faci?
pai nu te vrea, ce ai de facut? sa-l uiti, sa te concentrezi pe altceva, de ex uite incepe scoala, du-te distreaza-te plimba-te
citeste, stai cu prietenii.
mult noroc.

| Epilepsiic explică (pentru wolder):

X_x daca incepe scoala o sa'l vad in fiecare zi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e lunga, la cei 14 anisori ai tai o sa ai la baieti de o sa te saturi, de unde sti ca el sa prezentat la aceasta intalnire cand la cele 2 nu a dat curs? poate ca sa prezentat si atunci dar a stat ma departe sa vada daca ai place de tine, daca ai vazut ca la a doua intalnire nu a venit ce sperante sa mai ai? Este un pierde vara, un ciunga'n par, coate goale, unul care nu stie sa aprecieze advarata valoare a fetelor, uita-l ca nu merita atentia ta si fa-ti alt prieten dar am o rugaminte pe care te rog sa o respecti, mai usor cu sentimentele din prima deoarece nu ajunge o viata intreaga sa cunosti un om dar cateva luni. Citeste-l ca pe o carte dupa care te gandesti daca este apt cerintelor tale si daca te potrivesti cu caracterul lui, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi,te-a inselat!
Stii ce inseamna asta? Ca nu te respecta! Mai ales ca, in loc sa regrete si sa faca tot posibilul de a te face fericita, a renuntat usor.
Te rog, coboara cu picioarele pe pamant. Lumea nu e deloc roz.
Viata e asa cum ti-o faci tu.Stiu ca e greu, stiu ca e cumplit de dureros.Si eu am trecut prin multe si inca trec, dar am puterea de a spune ''o sa fie bine, la naiba''.
Uneori, trebuie sa inveti sa NU mai pui sentimentele pe primul loc.Sa te gandesti la tine,la ce e mai bun pentru tine,nu pentru altii. Daca tu nu-ti porti de grija,atunci cine sa-ti poarte?
Multi baieti o sa-ti mai franga inima,pentru ca, asa e cand iubesti.
Oare merita sa il cauti,sa ii demonstrezi ca il iubesti,dupa cate ti-a facut? A dat si da dovada de imaturitate,de lipsa de respect,bun simt.
Merita? Te merita pe tine?
Hai, raspunde-ti la intrebarile astea si afla singura raspunsul.
Daca merita,spune-mi si-mi dau doua palme.
Vrei sa te sinucizi? Bun! Da-i drumu'.Da' oare o sa ii pese? Cu ce-l va incalzi? Timpul trece,durerea trece, iubite va avea in continuare, iar tu, tu vei fi moarta.
De ce? Pentru a-i dovedi unui baiat ca-l iubesti. Hai no, serios?
Depaseste-ti limitele si mergi mai departe. Ignora-l complet. Frecventati aceeasi scoala? Pefect. Continua sa-l ignori si treptat, nu vei mai fi interesata de el.
Va aparea un alt ''macho man'' care sa ti-l stearga din minte pe derbedeul asta.
Pana atunci, axeaza-te pe... tine!

| Demonull a răspuns:

Iluzii,amagiri.Treci peste.o sa urmeze altele si altele altii si altii happy

| unknøwn a răspuns:

E doar un băiat.
Începe să GÂNDEŞTI RAŢIONAL.

| Epilepsiic explică (pentru unknøwn):

straight face tu nu ai avut vreodata sentimente? poate daca tie iti place de cineva nu e,, doar un baiat'' oh go on

| unknøwn a răspuns (pentru Epilepsiic):

Mi-am dezvoltat inteligenţa emoţională destul încât să nu o ard pe gândul sinuciderii la orice dezamăgire sentimentală(asta nu înseamnă că n-am sentimente, e diferenţă între a avea sentimente şi a avea o obsesie), Oricum e ceva normal să se întâmple, se mai întâmplă şi chestia asta în viaţă, oricui! Dar nu toată lumea disperă aşa în cazuri d-astea.

| BlueViP a răspuns:

Nu te merita, cauta altul. Toti baietii stiu sa minta frumos. Te-a inselat, ce mai vrei? Uita-l, iesi cu alti baieti.

| BlakeLively a răspuns:

Va veni vremea cand te va cauta el si nu il vei mai vrea tu, pentru ca sigur il vei uita. Timpul vindeca totul. Incearca sa uiti de el, poate este greu dar incearca sa te intalnesti si cu altcineva. Bafta!

| suntZeu a răspuns:

Usor...respira,ai respirat? mai respira odata.Relax! In primul rand inteleg ca tu chiar ai tinut (la trecut) ti (la prezent) si nu stiu ce vei face in viitor. Uita-te in jurul tau si si oprestete pentru 2 minute si gandeste-te la orice ce nu-ti aminteste de el.Si fa lucruri care sa nu aiba legatura cu el si incearca sa il uiti.De ce sa mergi la el ca sa devii bataia lui de joc? sti cati baieti care sa te respecte exista? inteleg ca suntem 7 miliarde pe planeta si 4 femei dar asta nu inseamna ca trebuie sa te sinucizi pentru ca nu vei mai gasi pe nimeni sa te aprecieze pentru valoarea TA, tine minte asta si doar acum, nu trebuie sa iti iei viata pentru nimeni toata lumea care trece prin jurul tau ca sunt prieteni, iubiti, cunoscuti odata si odata se mai duc si iti ramane doar familia.Linistestete si intrati in ritm.

Nu vreau sa par un mic filozof mesajul meu care cam aruncat la prima vedere dar degetele nu mi-au stat cand am scris si mintea procesa continuu laughing) sper sa iti reviwinking

| AnneღU a răspuns:

Heiii, scumpaaa linisteste-tee... Gandeste-te ca nu te merita, tu esti o fata buna si ai vrut sa mai dai o sansa relatiei voastree. insaa el daca te ignora clar nu te iubeste pe cat spunea. Si de ce sa iti iei viata pentru un baiat? Nu te gandesti ca ai o familie care te iubeste si ar suferi enorm daca tu nu ai fii? Crezi ca fostul tau va fi fericit daca alegi asta? Crede-ma daca are sentimente pentru tine se va intoarce singur la tine... Poate aveti nevoie de timp unul fara celalalt. Iti sugerez sa iti ocupi timpul cu altceva, nu trebuie sa stai gandindu-te mereu la el, ca asa iti faci mai mult rauu! Incearca sa gandesti mai pozitiv asupra vietii, pentru ca viata este un dar de la Dumnezeu si doar el este cel care ne-o poate lua! :*

| Epilepsiic explică (pentru AnneღU):

Macar daca m'as sinucide si'as da seama cat il iubeam.sad

| AnneღU a răspuns (pentru Epilepsiic):

Da dar asta nu inseamna ca l-ai face fericit. Cand iubesti pe cineva nu iti doresti decat ca acea persoana sa fie fericita, nu? Si tu nu ai face decat sa ii provoci suferinta! Fata draga, linisteste-te si crede-ma ca Doamni doamni nu uita pe nimeni... A pastrat el ceva bun si pentru tine undeva acolo... Si eu am trecut printr-o despartire, am crezut ca mor, asta pana cand am reusit sa cunosc pe altcineva care m-a facut sa imi dau seama ca speranta exista. Si exista atunci cand crezi in ea ..insa tu nu faci decat sa dai inapoi, nu trebuie sa fii intr-atat de lasa sa renunti la tot. Nu te cunosc, dar mi-as dori sa cred ca esti o fata destul de puternica sa treci peste toate astea si sa speri la mai bine! >big grin

| wolder a răspuns (pentru Epilepsiic):

Nu cred ca daca te-ai sinucide si-ar da seama, crede-ma ar rade si s-ar simti important ca una s-a omorat pentru el.
Pot spune ca esti fraiera si inca o COPILA daca gandesti asa, sa te sinucizi pentru un tip oh go on
esti prea imatura si sensibila

| Alexandraa1 a răspuns:

Sa te sinucizi de ce? Fiindca el este prea prost si nu stie ce a pierdut? Fiindca nu stie sa te aprecieze? Nu merita sa iti iei viata pentru o astfel de persoana.Baieti mai sunt, stiu ca iti e greu acum sa intelegi asta, dar cu timpul vei vedea ca sunt baieti care intr-adevar respecta o fata si o apreciaza, nu o inseala si o ignora.El te ignora, da? De ce nu faci acelasi lucru? Pentru inceput nu iti pune statusuri de dor sau triste fiindca isi va da seama..Fii indiferenta, arata-i ca nu iti pasa, chiar daca simti altceva.Ai toata viata inainte.Meriti ceva mult mai bun.Bafta! :*

| maria12345678910111213141516171819 a răspuns:

Draga nu trebuie se faci nimic rau
Nu e singurul baiat din lume
NU trebuie sa suferi pentru un tampit ca el
E clar ca nu trebuie sa mai iesi cu el
Daca tu suuferi nu castigi nimic
Taie legaturile tale emotionale cu el
Sa nu te mai gandesti
Daca spui ca e la scoala cu tine mutate la alta.
sper ca nu o sa mai suferi de pomana?