Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Doi colegi de la mine din clasa sunt impreuna si de ceva timp vor sa-si inceapa viata sexuala iar eu cu Diana(colega mea de banca)le.am tot explicat ca nu e bine de pe acum si ar trebui sa mai aiba rabdare si atunci renuntasera la idee. Diana mi-a spus de cateva
zile ca el mereu o duce pe ea acasa o dezbraca.o saruta..etc..dar niciodata nu o fac...Am incercat sa vorbim cu o profesoara care mai re experienta in asa ceva si sa abordeze tema asta la ora(profa fiind de engleza)dar nici asa cei doi nu se gandesc la riscuri.Am vorbit ieri cu diriginta si a zis ca o sa vorbeasca cu ei in privat despre asta dar totusi nu le.a spus ce trebuiau sa stie si a spus ca o sa le sune parintii daca o sa se ajunga la ceva mai rau(si cum o stiu eu pe diriga nu o sa ia niciun fel de masuri...)Ce putem face in privinta asta? stiind ca avem si noi o oarecare vina cu nu am spus mai devreme chestiile astea.Baiatul a rugat-o pe Diana sa nu mai zica la nimeni dar ea mi-a spus mie pentru ca avea incredere..si el a zis ca nu trebuie sa afle ea si daca aceasta se desparte de el, el se sinucide pentru ca o iubeste prea mult.Precizez ca el este la prima relatie si avem 15 ani.Imi cer scuze pentru greselile gramaticale si astept cat mai multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Parintii ar trebui informati in primul rand,nu stiu de ce diriginta mai sta pe ganduri,daca era fata ei, pana acum probabil o inchidea in casa cu treizeci de lacate!
Cei doi au sentimente unul pentru celalalt si nu vrea nimeni sa-i desparta, dar Diana trebuie sa inceteze sa mai mearga la el acasa si impulsurile lor sexuale se vor diminua.
Este mult prea devreme pentru asa ceva, au o viata in fata!
Intreaga si numai a lor, de ce trebuie sa se grabeasca?

37 răspunsuri:
| allynaalllyna a răspuns (pentru CriSSa537):

Pfff,mai greseste om, uite unde era perfecta laughing

| Ssimbass a răspuns:

=)
Tu cauti o intrebare sau vrei sa te distrezi?
1. Trebuie sa le zici pintilor ca sa le scoata viata sexuala din cap si...
2. sa nu faca asta la scoala

| Ssimbass a răspuns:

Ce e mai important e ca 2 copii de la mine din locaitate(frate si sora) au facut s"x si fata are 8 ani iar baiatul 10 =(
cred ca sunt prosti...

| CriSSa537 a răspuns (pentru Ssimbass):

Nu stiu de ce toti se grabesc de la varste asa fragede.

| CriSSa537 a răspuns (pentru Ssimbass):

O intrebare....cum ai vrea sa dau de parintii lor ca pe diriga o doare fix undeva

| r1NoVaCu a răspuns:

Pai la varsta de 15 ani nu ar trebui sa inceapa o relatie sexuala, in primul rand ar trebui sa vorbeasca cu parintii lor, iar daca nu inteleg ar trebui sa se protejeze pentru ca riscul e foarte mare!

| whatevernvm a răspuns (pentru nietzscheCamataru):

Si totusi nu avem dreptul sa ne bagam in viata lor, nu le suntem parinti, rude sau psihologi. Nu mi se pare normal sa se trezeasca cineva dintr-o data sa faca dreptate chiar daca ii deranjeaza pe altii, eu una nu sunt de acord cu reactia lor, nu au dreptul sa se bage happy