| BVRNOUT a întrebat:

Hello,
Am ajuns la concluzia ca e mai bine un om singur,chiar daca este greu sa zic asa.
Am fost iubit, si am iubit.Insa toate s-au dus,si am ramas in trecut.
Stiu ca totul e trecator,ca si viata bineinteles.
De curand prietena s-a despartit de mine,am lasat-o chiar daca imi e greu si acum.
Am momente in care ma simt ca un om de nimic.
Cand iubesti prea mult nu e bine, cand nu iubesti deloc la fel..Probabil din cauza asta o sa ajung sa nu mai pot tine la o persoana,si nu cred ca se mai merita nici sa iubesti.
Imi cer scuze daca v-am plictisit, astept sugestii.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Situatia asta cu femeile e un paradox.
Ele nu stiu ce vor, tu trebuie sa decizi pentru ele, iar daca o faci cu incredere, o sa vezi ca ele te vor urma.
Daca tu esti ca o marioneta si te formezi dupa ele, vei vedea ca mai devreme sau mai tarziu ca lucrurile se vor strica, deoarece dispare atractia.

Multi barbati gresesc aici, la inceput sunt intr-un fel, cu cat trece timpul si ea se apropie de ei, ei cedeaza, asta insemnand ca fie se deschid prea mult sau prea repede, fie renunta sa mai starneasca atractie, si de aici iar nimic bun nu se va intampla.

Femeile cel mai adesea sunt naive, sunt usor de influentat, ele nu stiu ce vor cu adevarat, dar in schimb stiu sa ceara. Cer si ce vor, dar cel mai adesea cer si ce nu vor.
Si uite asa nici nu mai stii ce sa le dai sa fie bine, de asta cel mai bine nu le dai nimic. laughing

Orice ar fi, de la fiecare femeie pe care o sa o cunosti, o sa ai de invatat cate ceva, indiferent ca e vorba de unde ai gresit, sau cum sa treci mai usor peste, mereu o sa inveti ceva.

Cat despre sugestii, recomandarea mea e sa fii atent la comportamentul lor, vei avea multe de invatat, iti vei da seama cand se distanteaza si de ce o face, iti vei da seama cand minte si cat de mult o poate face, cu timpul o sa vezi ca nu o sa mai suferi cand o sa te lovesti de astfel de piedici, ba din contra, o sa te amuzi, si trebuie sa fii atent sa-si dea si ele seama de astalaughing
Multe o sa zica ca esti nesimtit ca faci asta, multe o sa se supere pe tine (pentru cateva minute), dar nu o sa renunte la tine, pentru ca esti nesimtit, pentru ca esti o provocare, si asta le atrage spre tine in incercarea de a te imblanzii laughing

Poate pentru unii ceea ce spun eu pare lipsit de logica, dar eu la aceste concluzii am ajuns, am facut multe greseli si inca le mai fac, ba chiar intentionat, si uite asa ma conving ca am dreptatelaughing

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am fost tradat de cúrve in viata asta sperand ca una din ele e femeie in toata firea si nu a fost asa. Daca voiam sa ma atasez de una pe bunul plac nu mergea ca se vaita din x motive. Alta mai urata venea la mine si nu imi placea mie. Acum am aflat de o tipa care imi placea si m-a refuzat sa iesim in oras de 2 ori a acceptat sa iasa cu altul care e destul de urat *** man. Femeile sant proaste sau batute in cap. Treburile nu merg bine in viata https://youtu.be/o3t6BBML3u4 mai bine in singuratate

| Pool77 a răspuns:

Nu mi se pare adevarat.
Pana la urma, ce rost ar avea viata fara sentimente?
Daca acum cat esti tanar, n-ai parte de asa ceva, atunci cand?
La 30+ cand deja o sa ai un job si n-o sa mai ai nervi sa cunosti persoana respectiva?
Traieste viata, din toate punctele de vedere, chiar daca unele faze mai dor.

| ReZiSTorr a răspuns:

Exact prin asta am trecut si eu acum ceva timp.Am avut o relatie de un an si jumatate care s-a dus pe apa sambetei. Fata a plecat fara niciun motiv clar.Acum au trecut 4 luni de la despartire si poti sa iti confirm ceea ce ai zis tu! e mai bine singur, deocamdata, deoarece la un moment dat esti cam "satul" de iubire si nu mai poti avea aceeasi incredere in persoane, cand esti parasit.Cand tu lasi o anumita persoana iti e foarte usor sa iti gasesti pe altcineva

| BogdanBz a răspuns:

Esti inca tanar si fara experienta. Toti am trecut prin despartiri, prin dezamagiri si toti am invatat ceva din aceste experiente neplacute. Sa stii de la mine ca aceste parti negative ale vietii au si un rol bun si anume te fac sa te dezvolti ca persoana, te fac sa te maturizezi, sa fii mai atent la detalii, etc. Si nu, nu e mai bine sa fii singur, dar e bine sa iti iei o perioada in care sa te regasesti si sa iti dai seama ce ai facut gresit in trecut, ca sa stii ce sa indrepti in viitor. O sa vina ziua cand vei gasi acea persoana speciala cu care vei forma o familie, vei avea copii si vei primi in urma la toate aceste experiente negative si intr-un fel le vei aprecia pentru ca stii ca te-au adus in punctul in care ai ajuns.

| ychigo a răspuns:

Daca s-a despartit de tine fara ca tu sa fi gresit,nu esti un om de nimic, astfel, nu e nici prima nici ultima ai incredere in tine, cum ai cucerit-o ea poti face asta si cu altele, nu neaparat in acelasi fel.
Succes!

| dante94 a răspuns:

Vrei, nu vrei nu poti trai fara femei.Sa fii singur e ok o perioada dar te va afecta pe masura ce imbatranesti(cand vei vrea sa vorbesti cu o persoana la 3 noaptea si vei constata ca esti singur in pat)