| Prankster6 a întrebat:

Hello TPU! Deci de la inceputul anului scolar m-am mutat intr-o clasa noua (alta scoala etc) si la noi in clasa exista un tip de care cu timpu am inceput sa ma indragostesc. El are o prietena, dar nu au o relatie adevarata... (tipa se multumeste doar sa stie ca el vorbeste cu ea, dar daca se atinge/vorbeste alt cineva cu el se crizeaza). De cateva luni mereu cand ma uit la el imi zambeste si se uita la mine cu ochii lui albastrii marin ca si cum ar vrea sa-mi spună ceva. Simt ca lui ii place cu adevarat de mine (dă multe semne), dar nu ne prea vorbim pentru ca el si eu suntem genul de persoane mai aparte (diferite din multe puncte de vedere).
Ce pot face ca sa aflu concret ce simte el despre mine? Prietene nu pot pune sa-l intrebe si daca vorbim se crizeaza iubita lui. Poate printr-un biletel subtil sau ceva...
va rog, ceva sfaturi :d
Fundăăă

1 răspuns:
| hunterpainting a răspuns:

Concret nu afli decat daca iti spune.
Vorbeste cu el pe mess, la telefon, pe facebook, etc.