| mya_4777 a întrebat:

Help! cum sa stiu daca is insarcinata...nu am greata, nu am pofte, nu am temperatura corpului ridicata, dar ma doare stomacul. Cand esti gravida te doare stomacul worried :-ss stiti mesajul anterior, deci nu mai terbuie sa va explic ce s`a intamplat... daca nu, atunci de la ce ma poate durea stomacul?straight face

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa afli daca esti insarcinata, faci un test de sarcina. Greturi si pofte au numai 40% din gravide si numai dupa 4-5 saptamani de sarcina.
Durerea de stomac nu e semn de sarcina (nici n-o exclude). Poate avea sute de cauze: stres, nemancare, fumat, consul de bauturi carbo-gazoase, cafea, fast-food, dar si o gastrita sau un ulcer.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Durerea de burtă poate veni şi de la o alimentaţie nesănătoasă.
Pentru sarcină un test şi vezi rezultatul.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca esti mai degraba constipata!

| Crisu a răspuns:

Fa test de sarcina, si asa vei sti precis daca esti sau nu insarcinata.happy

| Derye a răspuns:

Si pe mine m'o durut burta azi, si nu cred ca's gravid.

| Pacala a răspuns:

Am citit intrebarea anterioara. Nu esti insarcinata. Greata si poftele apar la 2-3 luni de sarcina. Nu ai temperatura ridicata, inseamna ca nu esti nici racita. Ai mancat ceva expirat sau stricat, sau ai mancat prea repede, prea mult, sau ai racit la burtica. Daca ai si diaree, e clar ca ai racit la burtica. Daca ai mancat ceva de prin comert, poate fi toxiinfectie alimentara. Daca vrei sa fii sigura ca nu esti insarcinata, fa un test de sarcina la 21 de zile dupa "contactul" vostru ultim, cel descris in intrebarea precedenta. Daca durerea nu trece in 2-3 zile, mergi la medicul de familie.

| marrr a răspuns:

Copilul nu se naste in stomac, mai, femeie! Embrionul se dezvolta in BURTA! Nu esti insarcinata. 100%

| mya_4777 explică:

Nu`s constipata doar ma doare stomacul chiar daca mananc 2 felii d paine si dupa nu mai pot sa mananc nimichappy... si Derye! esti baiat, nu ai cum, logica ta n`are nici un sens happy