| Immortality a întrebat:

Hey! as cam avea nevoie de ajutor si de sfaturi deci m-am decis sa va spun povestea mea.
Anul acesta am inceput liceul, nu cunostea aproape pe nimeni, dar la ora de info am fost pusa langa un baiat, in ziua urmatoare ne intelegeam perfect, eu cu el si cu un fost coleg de-al lui.
Doua saptamani tot cu el in banca am stat si noi trei aveam deja format un grup al nostru in clasa.Eu si el am participat impreuna la Let's do It Romania si dupa cncurs ajungand acasa am intrat pe mes sa-i cer pozele facute acolo, deviind de la subiecat el mi-a zis : ca tie ce vrea de la mine dar el nu vrea sa discute despre asta acum.Auzind asta am inceput sa plang, nu mai stiam ce sa cred, realizam ca imi placea de el; atunci inca nu il iubeam, era doar o atractie.
Dupa acest "eveniment" la scoala ne evitam si el a inceput sa se inteleaga cu alta fata, eram geloasa, o uram pe acea fata (nici inainte nu o placeam mai mult) apoi el a ignorato si pe ea, dupa un timp urmad sa vorbeasca din nou, si apoi iar nimic.In acest timp eu mi-am remediat "situatia" cu el.
Dar el aveaperioade cand vorbea, si cand nu vorbea cu mine. Vorbeam la telefon cu un alt coleg, cel mai bu prieten al meu, cu el pot discuta orice, si i-am zis si despre pasiunea mea despre acest baiat, dar el isi daduse seama dinainte. Mi- zis ca el cunoaste gandirea baietilor si ca boatul pe care il placimi zice "sa il las in pace ca il enervez","sa dispar ca il doare capu cand ma vede" si chestii din astea ca asa fac baietii cu fetle ca sa le cucereasca.
Este adevart ca noi doi ne tachinam mereu dar atitudinea lui ma face sa cred ca ma uraste cateva persoane din clasa fac aluzii la noi doi, si prietenul meu cel mai bun datorita faptului ca e si el in clasa imi spune si el sa-i marturisesc sentimentele mel, dar datorita comportamentului consider ca el ma detesta si asta ma opreste sa-i zic orice legat de sentimentele mele.
Eu ma gadesc la urmari,"cu ce ochi ma va privi el dupa ast?","cum va fi in continuare daca el ma va respinge" eu mai am si o incapabilitate de a imi exprima sentimentele care o am din cauza fricii de dezamagire pentru ca am suferit mult inainte si nu mai vreau sa sufar.
M-am gandit sal resping sal indepartez de mine, dar colegul meu mi-a zis ca-mi fac mai mult rau.
Ce sa afc, am neaparata nevoie de ajutor, il visez noaptea, visez frumos ca suntem impreuna, si asta ma afce sa sper, dar isele nu sunt de ajuns.
Va rog sa ma jutati!
Sa imi dati cat mai multe sfaturi cum sa fac sa ie bine, caci asta imi doresc cel mai mult!
Multumesc happy

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa0i spui ca il placi. Nu-l lua din start ca-l iubesti, o sa-l speri, doar spune-i ca-l placi si ai vrea sa incerci sa iesiti de doua trei ori impreunawinking Succes

| curiozitatea a răspuns:

Vorbeste cu el despre toate astea spune-i ce parere ai si spune-i ca daca el chiar nu te vrea in preajma lui. tu no sa te opui.doar vrei sa stii adevarul. oricum el nu t eva alungawinking stai calma.

| Roxanne_4260 a răspuns:

Orice-ai face, tot vei suferi.
Aşa e mereu.
Îmi pare rău.
Baftă anyways.

| krysa_4974 a răspuns:

Nu pare un tip care stie ca vrea, orkm daca il plaki asa mult ar fi bine sai spui...nu e nimic rau in ati exprima sentimentele.khear daca e sa suferi asta e...eu konsider ca sunt destui baieti pe lume.si nu ma tine unu in loc.ar fi bine sa te gandesti mai bine la ca simti pentru el, si sa-ti imaginezi ce ar urmawinkingorkkm sukkes