| JusTxMe a întrebat:

Hey ce status faine stiti? da nu de care se gasesc pe orice site de status, sau versuri de melodii...

1 răspuns:
| BeHappyForMe a răspuns:

Vei ştii cândva,
Într-o zi o să îţi spun şi-atunci vei afla
Că tot ce vreau
E un milion de zâmbete să îţi dau…

(Jerryco feat Villy - Un milion de zambete)

Cazi, te ridici, tot ce-ti zici e rabdare,
Plangi, te distrugi, vrei sa fugi si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai,
Totusi pare
Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare.

(Adda prietenie adevarata)

statusuri

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor.

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni.

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei tie.

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Doar doua lucruri sunt infinite, Universul si prostia omeneasca, dar de Univers nu sunt chiar sigur.

M-am nascut sa fac fite … Nu sa le suport pe ale altora …

Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni.

Planeta e plina. Du-te acasa.

Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!
Am nevoie de tine……. te vreau…. OFFLINE.
Esti naiv? Dă-ne 500 de mii şi te ajutăm!
Sunt bun la pat…dorm continuu.
Bate! si ti se va deschide proces penal!

Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!

Astazi am aflat ce e Iubirea... maine afli tu ce-i despartirea!

Draga esti de milioane…i-a 50. 000 si du-te...

Dansez pe sarma DND.

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... big grin

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…