| Alexia122 a întrebat:

Hey.cei pasionati de scris,va provoc sa creeati o poveste despre :
A.o fata care se simte rau si vomita,iar iubitul ei are grija de ea.
B. Un baiat se simte rau si vomita dar incearca sa isi protejeze iubita si sa nu fie vazut de ea vomitand.
C. Doua fete,care formeaza un cuplu si una din ele se simte rau si vomita.

Povestile trebuie sa fie romantice,dragute si cu multe detalii. puteti creea scenarii de genul : rau de masina,de mare, de inaltime etc

2 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

A. Intr-o zi Adi impreuna cu prietena lui pleca la o petrecere unde acolo toata lumea petrecea cu veselie.
De la atata dansat si baut, Alina, prietena lui i se facu rau si vomita incontinuu la baie.Adi,vazand starea ei se oferi sa o duca acasa si sa aiba grija de ea, oferindu-i medicamente si tot ce trebuie.

Ce dragoste nu?

B.Alina observand ca prietenul ei nu mai venise dd o saptamana la scoala si nu mai dadea un semn de viata,s-a gandit sa mearga la el acasa si s il vada.
Ajungand acolo, observa usa deschisa si intra repede ingrijorata.
Auzind un zgomot din baie, intra si il observa pe Adi, prietenul ei vomitand.
Ingrojorata ea vroia s sune la ambulanta dar el o rigase sa nu faca asta deoarece nu era ceva grav. Fata afland de la mama lui ca el vomita de mai mult timp a inceputbsa planga de faptul ca el nu ii spusese nimic ca sa nu o ingrijoreze.
Dupa cateva luni de ingrijit pe baiat de catre prietena lui, acesta se facu bine si ii promise lui fata ca niciodata nu o sa ii mai ascunda ceva.

C.Doua fete sunt impreuna de ceva timp. Dupa o luna,una dintre ele se imbolnavi si vomita mereu.
Fata bolnava nu vroia sa ii spuna celeilalte deoarece nu vroia sa o ingrijoreze. Cand doctorul ii spuse ca ea mai va avea putin de trait, s-a hotarat sa ii lase un bilet prietenei ei :
'Draga mea,
Imi cer scuze deoarece nu ti am spus de boala mea, dar nu am vrut sa te ingrijorezi si sa iti petreci tot timpul lipita dd mine oferindu-mi medicamente, pe care nu ma ajuta deloc sa scap de boala mea.
Daca citesti acest bilet inseamna ca eu nu mai sunt prientre voi, dar nu, asta nu inseamna cz trebuie sa plangi mereu dupa mine.
Vreau sa nu fi trista!
Te iubesc si nu te voi uita niciodata!
Cu drag prietena ta adevarata!'

| CDogg a răspuns:

Fata vomita, iar baiatul o futea