| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, gen in ultima saptamana m-am simtit rau:stari de voma, oboseala si dureri de burta, asa ca impreuna cu iubitul meu am hotarat sa mergem la farmacie sa imi iau un test de sarcina pe care mi l-am si facut si a iesit negativ problema e ca eu ma simt la fel inca mai am stari de voma si ma doare burta, ciclul trebuie sa imi vina in jurul datei de 12.Intrebarea mea este daca sunt sanse sa fiu insarcinata? in conditiile in care burta e posibil sa ma doara si din cauza ca nu prea mananc si fumez destul de mult si sunt foarte stresata?

Răspuns Câştigător
| Dakota a răspuns:

Renunta la stres. Incearca sa lasi din droguri NU SUNT BUNE! du-te la un ginecolog sau mai ia un test de sarcina. poate acela a fost gresit. mai incearca. Relaxeazate. Linistestete. mananca. nu te mai extenua. viata nu-s e termina maine. cea ce trenbuie sa faci este sa ti lasi timp si pentru tine.
Incearca iti va fi mai binewinking

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptome de sarcina nu poti avea acum (e mult prea devreme). Nici testul nu are absolut nici o sansa sa se pozitiveze (abia peste vreo doua saptamani poti face un test de sarcina).

| SweetCandy a răspuns:

Daca ati facut sex neprotejat exista posibilitatea foarte mare de a fi insarcinata. Daca stii ca v-ati protejat si plus de asta testul a iesit negativ, nu ai de ce sa iti faci griji.

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,daca ti'a iesit negativ,nu ai de ce sa te mai ingrijorezi din privinta asta,dar daca spui ca te simti rau,du'te la doctor,ca sigur poti avea si altceva,nu neaparat sa fii insarcinata ca sa-ti vina rau,o lipsa de vitamine sau de calciu,si nu numai, ar fi niste cauze! Asa ca incearca sa te cauti, sa vezi ce'ai exact!:*sanatate!

| grenouille a răspuns:

Am facut testul de sarcina pentru ca acum o luna s-a rupt prezervativul dar dupa 5-6 ore am luat pilula de a 2a zihappy