| xVickyx a întrebat:

sad Cum credeti : poti fi impreuna cu cineva chiar daca aveti putine in comun? dar cel mai important lucru pe care il aveti in comun e ca va iubiti, aveti incredere unul in altul.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stii cum se zice, contrariile se atrag. Daca aveti ce discuta, va intelegi bine, exista atractie si va respectati, nu conteaza ca nu aveti lucruri in comun.

| LolaLollita a răspuns:

Sigur ca se poate, contrariile se atrag. Acum depinde mult si de voi. E posibil sa va completati perfect, unul sa il calmeze pe celalalt, celalalt sa aduca ineditul in viata primului.
happy

| Vix999 a răspuns:

Nu. Pentru o relatie serioasa si de lunga durata este vital sa ai cat mai multe lucruri in comun cu partenerul de viata.
Pentru o relatie adolescentina care oricum nu va tine mult nu e asa important.

| DoctorLove a răspuns:

Pai ti-ai dat deja raspunsul laughing
Faptul ca va iubiti si aveti increde unul in celalat, sunt cele mai importante lucruri. Pentru restul va trebuie sa munciti putin. happy

| matesanosa a răspuns:

Stiai ca opusurile tot timpul se atrag! adica el nebun face prosti cu tupeu si tu cuminte fata la locul ei! asta e de cand lumea atat timp cat va iubiti nu o sa va afecteze relatia! sau probabil ca tu referi ce puteti face ceva impreuna daca nu aveti nimic in comun? stai linistita dupa un timp ce va obisnuiti unul cu altul ve-ti avea ce face ...belive me! important sa va iubiti si restul merge ca uns! bafta si tinene la curent cum merge relatia!

| xJeniferx a răspuns:

Si eu foarte lucru in comun cu prietenul, singurul lucru pe care il avem in comun sunt prietenii nostrihappysuntem de 5 luni impreuna, am mai avut mici divergente dar ne'am impacat iar in momentu de fata ne intelegem bine. tinem unul la altul si ne acordam incredere mai ales ca el este la facultate si vine o data pe saptamana 2-3 zile acasa si doar atuncea ne vedem iar faptul ca el este acolo si eu nu ca sa mearga relatia am incredere in el si el in mine deoarece el poate sa ma minta sa imi spuna ceva si de fapt nu este asa si eu as putea face la fel...intr'o relatie cel mai importante lucruri dupa parerea mea este iubirea, increderea si sinceritatea...

| asladyblue a răspuns:

Sti vorba aia? "Extremele opuse se atrag " Asa e si la voi. Va apreciati. va iubiti! iar restul nu prea mai conteaza. Totul o sa vina de la sine. iar cate o data e bine sa nu fiti de acord in toate. devine mai interesant!

| deea_6558 a răspuns:

Da poti fi impreuna asa ma intrebam si eu acum 2 lunibig grin
dar nu tine foarte mult si nu vei fi multumita de relatie..acum depinde de tinewinking

| eneaanamariabiancaandreea a răspuns:

Iti spun din propria experienta k da, poti fi impreuna cu cineva care nu ai mai nimic in comun, eu sunt de aproape 7 ani cu prietenul meu si crede-ma k suntem total diferiti, dar cum bine stii POLII OPUSI SE ATRG,