| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea...nu stiu daca si el ma place adica a aratat cateva semne dar nu sunt sigura...de exemplu cand alt baiat se apropie de mine si vrea sa ma ia in brate el il indeparteaza, cica face asta ca stie ca ma enerveaza pe mine acel baiat. Sau mereu cand imi cade ceva pe jos se apleaca el si mi-l ridica. Acum ca a venit vacanta o sa-l mai vad decat pe afara pentru ca uneori mai ies cu el si cu alti prieteni. Deci intrebarea : credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Posibil sa te placa si asta e modul de a-l arata.Este posibil sa fie timid si mai mult de atat nu poate face, caci atunci cand ajunge in situatia "penibila" cand trebuia sa-si exprime adevarata intentie a gestului facut, el se rusineaza si implica o minciuna inofensiva care este si normala.Dar sfatul meu este sa nu te combini cu unu din clasa pentru ca te va afecta. Unii tind pana la o varsta inaintata sa faca glume.Si vei avea parte de asemenea si nu este exclus ca alte fete sa se bage in seama. Daca unele nu l-au vazut pana acum altfel decat un coleg, este posibil ca tu sa fi scos in evidenta si alta latura a lui atunci cand faci oficiala relatia.Dar este doar un sfat si in acelasi timp o teorie.Alegerea iti apartine.

SucceS!

7 răspunsuri:
| nonimas a răspuns:

Sincer. eu cred ca te placewinking
dar poate e prea timd sa iti spuna sau e frica sa nu-l respingi..in cazut in care il placi.da-i si tu niste semne. poate asa v-a prinde curaj si iti va zice happy

| EUBMV89 a răspuns:

Mmmmm... cred ca da. Dupa ceea ce spui tu cam un 85% sigur da. Da-i de inteles ca il placi, dar nu fi directa.

| maychy a răspuns:

Eu sunt baiat si asa fac si eu....sigur te placewinking

| neutrino a răspuns:

Sigur.

| Stefanuccio a răspuns:

Baiatul e genul meu de om deci iti sun sincer ca te place pentru ca atunci cand un alt baiat te ia in brate lui autoat ii vine frica ca tu te vei indragosti de acel baiat si nu de el...el este foarte timid incearca sa iesi cu el doar voi doi.big grin

| Ivanciuc_Mircea_1967 a răspuns:

Draga mea si eu sunt fata si am trecut exact prin aceeasi lucru! te place cu siguranta si daca ai vrea sa eu spui dar iti este rusine fal tu pe el sa inteleaga ca il placi! sper ca te-am ajutat te pup! pa

| BogdanS a răspuns:

Crede-ma ca aceste semne arata nu doar faptul ca te place.Eu cred ca undeva este si iubire.Placerea difera de iubire prin simplul fapt ca prin iubire el ar face aproape orice pentru tine in schimb ce placerea consta doar in faptul ca tu esti doar prietena lui. Miroase a iubire aici. Daca-l placi si tu intreaba-l intre patru ochi. Daca si el te place sau te iubeste va fi mai mult decat incantat.