| anonim_4396 a întrebat:

De 2 luni sunt cu un tip prieteni cu beneficii, cica, dar el de fiecare data cand ma duc la el ma invita sa raman si peste noapte, dar cand dormim nu ma ia in brate, in schimb se apropie de mine in somn. Credeti ca ma place?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dacati s-a spus de la bun inceput ca relatia este cu beneficii, inseamna ca nu are nici un dragan la tine, vrea doar sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Georgianasss explică:
"Si mai facem si dus impreuna si tot felul de chestii pe care eu le consider mai intime, la modul ca le ai face cu un prieten". Atat parerea cat si apreciuerea ta in privinta comportamentului sau fata de persoana ta in momentele petrecute impreuna, sunt eronate, gresite, fiindca se pare ca nu reusesti sa faci diferenta intre sentimentele de dragoste si iubire si o simpla manifestare de atentie manifestata asa cum ar face-o orice om civilizat si educat. Vei continua sa te inseli pe tine insati cu buna stiinta daca vei continua sa "judeci" cu inima si nu cu mintea, in mod rational. Mai mult ca sigur ca se simte atras de tine si de trupul tau, dar nu in mod afectiv. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu te plăcea, nu cred că ar fi vrut să ți-o pună.

| DrGoogle a răspuns:

Pai daca e cu beneficii poate e vorba acolo doar de placere, sex si atat.

| Irineu a răspuns:

Intr-un fel cred ca da, intr-altul mmm poate ca nu, iti recomand sa iti iei inima-n piept si sa-l intrebi!

| Georgianasss a răspuns:

Si mai facem si dus impreuna si tot felul de chestii pe care eu le consider mai intime, la modul ca le ai face cu un prieten