| SnYcK3rS a întrebat:

mi-am cumparat ulei de ricin si vreau sa stiu daca este bine daca pun ulei pe vata si apoi tamponez pielea capului la radacina firului de par si apoi dau pe lungimea firului de par...este in regula?big grinbig grinbig grin:

Cei care ati folosit in cat timp ati avut un rezultat?

Eu il folosesc pe breton big grinbig grin:big grin

FUNDA

5 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Da, asa se foloseste. rezultatele depind de fiecare pers in parte. 1-3 luni.

| dyyva a răspuns:

Buna. eu imi fac un fel de tratament cu ulei de ricin: un cicanel de ulei de ricin amestecat cu aceeasi cantitate de ulei de masline si aceeasi cantitate de zeama de lamaie. se amesteca toate acestea intr-o sticluta si se pune pe fata api se tamponeaza parul si il lasi cam 2-3 ore pe par apoi te speli. este foarte bun pentru cresterea si stralucirea parului

| Mixed a răspuns:

Buna! eu zis ca nu ar trebui sa il dai pe vata! eu l-am folosit, dar al meu era tip spray. Daca il dai pe vata, mai mult de 50% ramane pe vata, si in plus iti ramane si vata in par sau cel putin scamele de la vata.
Oricum, uleiul de ricin e bun ca produs pentru par! :* si rezultatele se vad cam dupa vreo luna daca ai firul de par subtire happy

| Ioana8464 a răspuns:

Hey.E in regula si asa:d...eu personal ca sa am o cantitate mai mare adaugam si un ou si vitamina A, dar eu nu puneam pe vata imi aplicam direct pe par ca si cum m'as spalahappy Am avut rezultate ff rapide mai ales la breton cum spui ca vrei u in max 2 luni la mine s'au vazut rezultate ff reusite:d

| DiamondCat a răspuns:

In primul rand nu e neaparat sa iti dai pe tot bretonul... poti doar la radacina! Si eu am o problema cu parul, dar cu tot, nu numai cu bretonul.si vreau sa iti zic ca sunt experta in prostii din astea gen: aaa.gata acum imi las parul luuuung si nu o sa ma mai tund niciodata, uite, l-am avut lung si acum m-am tuns bob, il vreau la loc lung, asa ca ma fac seara, cand ma spal pe cap, imi masez foarte, foarte bine scalpul si las asa vreo 5-10 minute. Si apoi logic ca ma spal pe cap.happy Asa ca nu e nevoie sa iti dai pe tot bretonul.