| xArtstic a întrebat:

Hey`! Va rog ma ajuta`ti si pe mine`? Pai e o probleme in dragoste.in clasa a 3 a am cunoscut un baiat.era intr-o excursie. el a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna cum o cheama dupa aceea m-a intrebat pe mine. dupa excursie a doua zi. l-am vazut pe unde stau eu.am crezut ca e la un prieten dar eu nu am stiut ca el de fapt sta aproape de mine.acum sunt intra a 5 a. el ma saluta dar cand ia-m spus pe mess ca-l plac nu ma mai saluta deloc.de atunci tot timpul se uita la mine cand trec pe langa el sau cand stam in curtea scolii si asteptam sa intram (suntem de dupa-amiaza). o alta prietena de-a mea care e si colega mea mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea.sau o vecina care la fel cea mai buna prietena a mea iarasi mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea cand venea de la scoala.de cateva ori cred ca te 3 ori a vorbit cu mine. dar nu o conversatie de 5-10 min.de fiecare data adica de cele 3 ori el zis 2 vorbe iar eu 1.nu stiu daca ma place.prietena mea (cea pe care a intrebat-o in excursie) a zis ca ea aproape tot timpul cand trecea pe langa el si era singura ii spunea sa vorbeasca cu mine.cand ia-m spus pe mess ca-l plac l-am mai intrebat daca ma place.cand a intrat m-a intrebat daca sunt eu.asa si eu i-am spus ca da si el a spus " bine ing ". am 2 prietene care incearca sa ne faca sa fim impreuna...si o data acum intr`a 5 a.prietena mea (din excurie) l-a intrebat daca ma place. el nici nu a bagat-o in seamna.va rog ajutati-ma nu mai pot am si plans din cauza lui.tot timpul cand trec pe langa el se uita la mine si zabeste. Aaaaa da si pe 21.12.2011 adica miercuri la scoala la ultima o prietena de-a mea si-a rupt degetu na in fine si s-a dus la baie cu prietena noastra ( a mea si a ei ) ( prietena din excusie ). cand a trecut pe langa clasa baiatului de care imi place l-au vazut si s-a uitat la ele mai ales la fundului uneia dintre ele ( la cea din excursie ). nu mai suport.nu mai stiu ce sa fac.atunci miercurea aia cand am ajuns acasa am si plans.si prietena mea ( cea care si-a rupt degetu ) cred ca-l place pe baiatul pe care il plac eu...de ce cred asta? pentru ca apropo de multe ori cand trec pe langa el eu nu ma uitam la el ( nu mai stiu de ce ) si o intrebam pe ea fiindca eu stiam ca ea se uita la el.cand am intrebat-o de multe ori imi spunea ca nu s-a uitat la mine si ca s-a uitat la alta sau ca nu s-a uitat deloc.sau odata cand am trecut pe langa el eu m-am uitat. ea nu a vazut ca m-am uitat la el.si dupa aceea am intrebat-o sa vad daca minte. iarasi imi spunea ca s-a uitat la alta.nu ia-m spus atunci.credeti ca el ma place? si ca prietena mea ar putea sa-l placa? o = ora Am gresit Ma ajutati? Va rog! Sunt disperata!

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca se uita si la alte fete nu stiu... Poate i-ai placut in trecut.

| AIRIUS a răspuns:

LUME,LUME!
In clasa a treia ai cunoscut un baiat?
Sincera sa fii cu tine, nu cred ca in clasa a 5 a,esti disperata,copiii, traiti va copilaria!
Nu ratati aceasta unica oprtunitate, ganditi va ca daca sunteti din clasa a 5 a disperate,la liceu ce faceti?
V ati pus vreodata intrebarea asta?
Daca voi ati pornit o de la o varsta atat de frageda asa, cand altele se joaca cu papusiile, ce va ve ti face cand mai creste ti?
Doamne fereste!

| SimoNARaluCA a răspuns:

Eu in clasa aV-a ma jucam cu fetele cu papusile in fata blocului si nu ma interesau baietii decat cand ne ajutau sa urcam in copaci la v-ati ascusenselea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi se vede ca esti disperata si nu ar trebui sa fii asa,in felul asta nu ai nici o sansa sa fii cu el,mereu te va ignora si nu te va baga in seama daca esti asa moarta dupa el,lasa-l pe el sa alerge dupa tine si sa te cucereasca, nu te mai uita la el, nu-l mai baga in seama nu-i mai acorda atentie.Amandoi sunteti imaturi,si chiar daca nu vei avea nimic cu el,nu te mai consuma ca nu are rost,e o ''indragosteala'' de copil si va trece peste o vreme,iar el din cate vad e chiar copilaros si imatur,cu impinsu un fete,privitul la funduri, ignoru pe mess, faptul ca nu te mai saluta.Nu pare sa-i placa de tine,sincer,pentru ca un baiat care te place ori e atent cu tine si ii place sa vorbeasca cu tine, ori se poarta asa copilaresti si urat cu tine(daca e imatur ca el)adica sa se ia de fundul tau sau sa impinga in tine cum face cu celelalte, iar el nu da nici un semn.Nu e nevoie sa te umilesti ca nu e sfarsitu lumii,el vede ce disperata esti dupa el si mai rau il indepartezi,asa ca arata-i ca nu-ti mai place de el,ca nu esti interesata,fa-l gelos cu alti baieti,nu te mai baga in seama,nu mai fi atenta la el,si e posibil ca el sa te observe atunci,sa il deranjeze gesturile tale si sa vrea el sa te cucereasca si sa se dea la tine.E posibil ca si prietenei tale sa ii placa de el,pentru ca daca te-a mintit inseamna ca e invidioasa ii e teama sa nu ii placa de tine si vrea sa fii suparata pe el ca se uita la alteledar nu neaparat e asa poate asa i se pare ei, el e fustangiu si ea are impresia ca se uita dupa altele ca mereu face asta, ori doreste ea sa ii acorde el atentie si simte ca o place pe ea si prefera sa nu iti mai faci sperante desarte.Fii atenta la comportamentul ei si vezi de ce face asa,mai incearc-o si apoi vorbeste sincer cu ea,nu ai nevoie de prieteni mincinosi.Iar in legatura cu el,calmeaza-te,nu te arata prea interesata,si poti sa-i mai arunci vreun gest,o privire ca sa para ca flirtrezi cu el,iar apoi iar sa nu-l mai bagi in seama, sa nu-l mai privesti sa nu mai ii dai nici un semn, ca sa nu stie ce e cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti prea mica pentru aventuri amoroase, pentru iubiri si alte dragalasenii dintr-astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si tu mai esti disperata ce sa mai zic de cei care se cearta intr-un cuplu; sau despre neintelegerile dintre sot si sotie!

| istoleyourcandy a răspuns:

Eu nu cred ca te place, sincer cred ca e un mare nesimtit! Adica ar fi putut sa existe varianta timiditatii,da atata timp cat s eimpinge in alte fete e clar ca are tupeu! SI adica ti-a spus ca iti da ignore si nici nu a bagat-o inseamna pe prietena ta inseamna ca nu te place si ori incearca sa rada de tine aruncadu-ti priviri, ori se uita si se gandeste la tien ca la o obsedata.(sorry, dara cam asa gandesc unii.NU VREAU SA FIU RAUTACIOASA!)
In orice caz foarte urat din partea lui ca nua incercat sa isi ceara macar scuze in fata ta sau sa ii spuna unei colege...
P.s:Exista si posibilitatea sa nu fi stiut cum sa reactioneze, da totusi daca ii parea rau incerca cumva sa indrepte situatia.

| AleAle123 a răspuns:

Eu cred ca te place si cred ca si prietena ta il place ai grija poate til ia eu am patit o data asa la fel imi pl de un baiat ff mult si prietena mea ce mai bine imi zice sa il uit ca nu e pentru mine deaste si eu ma luam dupa ea si pe uram ea s-a cuplat cu el