| Zozoleparfumath a întrebat:

Hi all. Stie careva daca se poate amenaja pe plaja o seara romantica? Sunt firme sau ai voie?(la noi in tara) dau fundita ***

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu am participat la o nunta pe plaja... se poate amenaja, dar e multa bataie de cap: trebuie sa fie o plaja ne-populata, sa ai autorizatii (si o taxa marisoara de platit) de la primarie, aprobare de la directia apelor, autorizatie provizorie fito-sanitara (incluzand plata unei toalete ecologice), si mai erau ceva hartii si taxe de platit/aprobat... a durat cam doua saptamani sa le obtina pe toate. dar a fost feeric, ce mai!
Asa ca cel mai simplu e ori sa faceti blat un picnic pe un colt de plaja pustiu, cu o mica spaga eventual daca trece politia de frontiera pe acolo (si cam trece seara), sau sa inchiriati o terasa de pe plaja, sunt destule gata sa va ajute contra cost.
O seara feerica sa aveti si voi!

| Amiiii69 a răspuns:

Eu stiu ca poti pe gratis. Nu vad de ce ar trebui sa platesti. Daor daca esti cazat/a la un hotel si au plaja atunci probabil. Dar daca nu esti cazat nu vad de ce nu!:*