| pogo a întrebat:

Hi all. Vreau multe raspunsuri si dau funda si voturi happy. Si daca puteti sa nu va repetati intre voi ar fi grozav big grin.
De ceva vreme a inceput sa-mi placa o fata din clasa mea, care e cam timida, retinuta, la fel ca mine. As vrea sa-i spun cumva ca-mi place de ea, dar nu foarte direct (fiind in aceeasi clasa, pentru ca nu stiu cum ar reactiona, mi-e frica). Nu o cunosc foarte bine, dar cand vorbim ne intelegem bine si ne schimbam "ceva" priviri.

Va rog eu frumos, nu vreau raspunsuri de genul invit-o la un suc si spune-i, sau spune-i direct in fata ce simti pentru ea.

Cat mai multe raspunsuri, si multumesc mult tututor >big grin

Răspuns Câştigător
| Aly28 a răspuns:

Buna,pai ai putea incepe de acum, daca e pe mess sa o intrebi daca si-a facut tema de vacanta(daca ati avutlaughing), cum si-a petrecut vacanta etc.La scoala daca se pricepe mai bine la vreo materi o poti ruga sa iti explice ceva,sa iti arate cum se rezolva un exercitiu, si azi un buna, maine mai mult si dupa invitatia la suc.desi pentru prima intalnire mai bine va duceti cu mai multi colegi la un film, pentru a nu fi stingherita, si dupa va intalniti doar voi 2...
succes

5 răspunsuri:
| LiDa6gV a răspuns:

Incet incet... apropiete e ea fa pe prostu la un exercitiu roag-o sa-ti explice alea alea bagate in seama cu ea, zambeste-i cand se uita la tine, in pauze intreab-o ce face cum se simte... si dupa vreo 3 luni zii

| cata_4290 a răspuns:

Pai sa vedem,daca amandoi sunteti timizi si tu vrei sa-i spui indirect ca-ti place,incearca ceva genu admirator secret,afla si u un id,un bilet lasat in banca ceva de genu,va fi frumos pentru amandoi,afla un nr de telefon,cumpara-ti o cartela de mobil cu-n numar nou si trimite-i mesaje de dragoste sau spune-i,insa fara sa-i spui cine esti,joaca un dublu rol, in spate si fara stirea ei fi indraznet si un adevarat don juan, iar la scoala si restul fi cum esti tu.inainte sa faci toate astea spune-i asa:asta fiind tu fara trucuri:as vrea sa am aripi sa zbor acolo unde unde nimeni n-a ajuns vreodata si zambeste-i ca si cand ai face o gluma, o sa gasesti tu singur momentul in care sa-i spui asa! si cand te simti in stare sa-i spui ca esti tu admiratorul trimite-i un mesaj cu acelasi text dar continuat de"in inima ta", isi va da seama singura ca esti tu. apoi reactia ei scuze n-am de unde s-o stiu.

| MrSmith a răspuns:

In orice caz, sa nu ii trimiti un mesaj si sa ii spui asta, si cand ajungi fata in fata cu ea sa nu ai curaj sa mai zici ceva. laughing Mi s-a intamplat mie, deci asta sa nu faci. Eu cred ca cel mai bine ar trebui sa incerci sa te apropii de ea mai mult, sa vorbiti mai des, mai mult pe mess... Si cand consideri tu ca e momentul potrivit, sa ii spui ca o placi. happy Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.

| AdrianBica a răspuns:

Daca nu merge treaba cu spusu; atunci nu ii spune... Incearca sa-i cunosti temperamentul, s-o cunosti mai bine ca sa stii ce fel de glume ii plac; glumeste cu ea, dighilo, etc; dupa un timp mai forteaza nota, apropiete mai tare de ea si poate la un momendat o sa simti tu momentul potrivit pentru a o saruta, daca nu vrea, nu ii totul pierdut, "ai pierdut doar o lupta, razboiul continua", daca zici ca simte ceva pentru tine o sa cedeze ea. Afla si pe cine nu suporta, sau de cine nu-i place, si treci pe partea ei; sustine-o cu cate o gluma pe seama celui care nu-i place ei, stii sa fie ceva de genul, "noi impotriva celorlalti"; "sa fiti in aceeasi tabara", si asta o sa o atraga spre tine. Bafta!

| 9999999999 a răspuns:

Comunica mai des cu ea si totul vine de la sine