| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu o problema care probabil o sa vi se para mai... neobisnuita.
Sa incep. De ceva vreme am inceput sa simt ceva mai mult decat simpla "prietenie" pentru prietena mea cea mai buna, eu fiind tot fata. De fapt, de mai mult timp m-au incercat sentimente de genul acesta, dar abia acum mi-am dat seama ce inseamna si ce au insemnat anumite si anumite lucruri pe care le-am simtit la un moment dat in prezenta ei, in anumite situatii.
Problema e ca nu stiu cum sa ii dau de inteles sau, in cel mai rau caz, sa ii spun, fiindca nu stiu cum o sa reactioneze, si pe langa asta, mi-e teama de respingere. Din cate stiu si din cate o cunosc, ar fi deschisa la o relatie de genul acesta si a mai avut o expreienta de genul, dar nu a fost nimic serios. Pe langa asta, mi-e frica sa nu distrug relatia de prietenie, fiindca de cunosctem de multi ani... M-am saturat sa ma tot gandesc la chestia asta in fiecare zi si sa nu gasesc nicio solutie. Si cu cat ma gandesc mai mult la ea, cu atat mai mult vreau sa ii spun sau sa ii dau de inteles intr-un fel.
Orice sfat/ parere e bine-venit si daca aveti de gand sa dati vreun raspuns rautacios sau ofensiv, mai bine nu va obositi. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alinnephilim a răspuns:

Kate, spune-i asa : Fata ( sau cum o cheama), ne cunoastem de multa vreme si vreau sa-ti spun ceva ce o sa ti se para socant sau neobisnuit. Fara sa vreau, simt ceva in preajma fetelor. Adica ma atrage sexul feminin. (Astepti o parerea si vezi cum reactioneaza) Dupa care ramane la decizia ta sa ii spui sau nu, depinde de raspunsul ei. Ma rog e cam prea fixat ce am zis eu aici, dar sa-ti faci o idee. Fa-o cu mult curaj si indrazneala.

1 răspuns:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Comunica cu ea! Incercarea moarte n-are si daca nu ii spui, ai de gand sa te framanti mereu? Reactia ei nu depinde de tine. Tu fi cat mai sincera si credibila si restul depinde de ea. Bafta!