| anonim_4396 a întrebat:

Hi. Care sunt efectele Negative ale masturbarii, daca ea dauneaza cu ceva si cat dureaza pana la regenerarea completa a spermei happy Un Expert sau cineva care stie sa raspunda nu orice prostie.

1 răspuns:
| sonya_5952 a răspuns:

Nu exista efecte negative ale masturbarii si atata timp cat nu devii obsedat de aceasta practica e totul ok. Adica mai pe romaneste daca te masturbezi de 6-7 ori pe zi si nu poti sa te controlezi atunci ai o problem, dar la cap, insa masturbarea este un act perfect normal care nu-ti influenteaza in niciun fel sanatatea. Cat despre "regenerarea" spermei...nu exista asa ceva, sperma este lichid seminal si nu se "regenereaza" ci se ejaculeaza happy Masturbarea nu-ti afecteaza nici sanatatea si nici calitatea spermei pe viitor relax.