| Well a întrebat:

Hi TPU. De ce au ajuns adolescentii sa se iubeasca mai mult decat adultii?

Răspuns Câştigător
| unnimic_5466 a răspuns:

Pai eu nu cred ca flacara iubirii poate fi mentinuta dupa 30-40 de ani de relatie, la fel cum e dupa un an sau doi, cand esti tanar si simti ca nimic si nimeni nu poate fi mai grozav decat acel sentiment... iar unul dintre motive cred ca e stresul si grijile zilnice, de care foarte rar, un adult duce lipsa, in timp ce un adolescent nu are de-aface cu asa ceva.

3 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Adolescentii?! Inseamna ca esti fata, deci vorbeste doar pentru tine, eu vreau sa mai sexperimentez pana imi pierd capul dupa cineva.

| cyufulyky a răspuns:

Foarte tare intrebarea...acum vine si raspunsul meu : nu ca adolescentii s'ariubi mai mult ca adultii, numai ca adolescentii au mai mult timp liber pentru a pterece alauturi de persoana iubita ceea ce da impresia ca ei se iubesc mai mult ca adultii, in schimb adultii au si alte preocupari, griji, responsabilitati, decat sa stea toata ziua sa se giugiuleasca ca adolescentii:d asta este doar parerea meahappy

| Amalia100 a răspuns:

Si iubirea adultilor pleaca undeva din adolescenta deci este normal,doar ca atunci cand ajunge la maturitate,iubirea este mai inteleapta!happy Adolescentii, unii dintre ei, doar cred ca iubesc.si cu fiecare relatie iubirea li se pare mai adevarata si ma adevarata si tot asa happy