| Christina a întrebat:

Http://www.unica.ro/......-6155.html Cum se poate face atata rau, in numele traditiei? Ce parere aveti?:) fundita :*

Răspuns Câştigător
| Turquoise a răspuns:

Buna
Nu pot sa cred, mi s-a facut pielea de gaina.Cata suferinta indura niste suflete nevinovate, pentru ca altii nu inteleg ca vremurile s'au schimbat.Parintii se bucura mai mult daca le vad moarte sau torturate decat sa stie ca a intretinut relatii sexuale? Ei nu se gandesc cat rau le fac, si pe moment si practic pentru toata viata lor? Aceste copile nu vor fi niciodata sanatoase, probabil si o sarcina ar fi imposibila straight face
Imi dau lacrimile numai cand ma gandesc.

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai vazusem asa ceva pe National Geographic parca.Atunci m-a bulversat complet.

De ce fac asta?!

Din lipsa educatiei, traditii urmate pana la extrem, inchistarea in trecut!straight face

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca acolo unde se practica asa ceva, femeia este doar pentru munca si crescut copiii, si este mutilata pentru ca nu cumva placerea sexuala sa "i se urce la cap" si sa se rascoale! Ca si in secolele trecute nu se pune problema - adica nu i se recunoaste dreptul la placere, acesta fiind rezervat doar barbatilor! (din pacate!)
ONU, OMS si alte organizatii lupta impotriva acestei barbarii!

| Libelle a răspuns:

Http://www.unica.ro/......-6155.html asta e linkul corect.
Dumnezeule... mi s-a facut piele de gaina.
barbaritate.nu se poate asa ceva.nu mai traim acum mii de ani. ``traditiile``de genul asta trebuie sa inceteze:|:(

| Zenithf a răspuns:

Este un lucru oribil, si nici nu are vreun suport religios, asa cum pretind ei. Nici in Coran nu scrie despre asa ceva, cel putin asa stiu eu. Dumnezeu insa nu sta degeaba, chiar daca noua ni se pare asta.

| Zenithf a răspuns:

Am uitat sa adaug ca am auzit si vazut lucruri mai oribile care se intampla in alte parti. Nu pun aici link-ul, pentru ca este extrem de tulburator. straight face

| Lora a răspuns:

Dumnezeule e oribil

| AndutzaAndu a răspuns:

Ce cruzime cu acele fetestraight face! Eu nici nu ştiam că se întâmplă aşa ceva în lume. Jesus! Dar părinţii ăia al copilelor acelora nu gândesc oare că le fac rău? Şi nu pe moment, ci pe toată viaţa, s-a ridicat părul de pe mine când am văzut faţa acelei fete şi mai ales când a scris că în fiecare oră, 300 de fetiţe sunt mutilate... pe veci! Cică să le scadă libidoul...

| WickedBoy a răspuns:

Deci nu pricep la ce foloseste circumcizia la femei.Adica la barbati tot sick & crazy e dar macar taie doar pielea de pe supreafata si penisul pare mai marelaughing

dar tot o chestie scarboasa ramanestraight face

| L a răspuns:

Dumnezeule. e ingrozitor.
nici nu mai am cuvinte.

| Opt1k a răspuns:

Ma scuzati dar darar naiban ea religie musulmana.cas prosti aia de bubuie.cred pra mul in ahmedu lor su alah cum ii mai zice! Ce naiba! imi era o mila de fetita aia demi venea sa o omor pe baba aia.vai doamne.sarmana de ea! nici nu stiu ce sa mai spun... mi-e mila tare!

| Laura a răspuns:

Din câte ştiu şi la evrei e ceva asemănător. Se taie ceva, nu ştiu ce, de la organul genital al băietilor, când sunt mici. S-ar putea să mă înşel. Şi mi se pare o cruzime, şi când te gândeşti că asta e nimic pe lângă ce fac unele triburi.

| alexuzha a răspuns:

Eu nu ma uit nu am curaj chiar daca stiiu despre ce este vorba