| Deborah345 a întrebat:

I need heeelp, TPU! Am un iubit de 2 ani si pot spune ca ma inteleg acceptabil cu el, dar in ultimele 4-5 luni mi se pare ca s-a cam "racit "fata de mine.La inceput eram "universul"lui, iar in ultimul timp petrece mai mult timp cu prietenii, iese mai mult fara mine sub diverse pretexte si eu ma oftic foarte tare.Imi spune ca il doare, ca nu stie dc s-a schimbat, ca ar vrea sa ne mai ntelegem ca inainte, dar nu stie ce sa faca.Acum mai nou are si un orgoliu maaare, iar inainte avea 0-1%. Plang des din cauza lui, mi se pare ca e rece si indiferent si nu pot intelege dc ma "inlocuieste "cu prietenii. El imi zice ca ma iubeste si eu sunt pe 1 loc, dar eu nu simt asta.In rest e foarte posesiv si gelos.La maximum pot zice.Nu stiu cum sa ma comport ce sa mai fac.Nu as vrea sa renunt la el pentru ca are si multe calitati pe care alti baieti din zilele noastre nu le au(e romantic in gesturi, vorbe, mi aduce zilnic mici cadouri, ma asculta cand am pb). Offf, e complicat. Poate ca v-am plictisit dar eu sunt genul care despica firul in 44.Am 17 ani, el aproape 19. Mi-am inceput viata sexuala cu el(si la pat e exact asa cum imi place big grin). Nu stiu ce sa mai zic.Am ajuns sa vorbesc singura.Prietenele imi spun ca:ori sa il accept asa cu defecte ori sa il las.Eu as vrea o cale de mijloc.Va rooog help me!

Răspuns Câştigător
| Adriana_1102 a răspuns:

Vorbeste cu el, poate e doar o toana, vrea sa stea mai mult cu baietii. poate e confuz in legatura cu ceva...
Stie ca e foarte important pentru tine, si poate profita de asta. Adica. incearca sa faci si tu ce face el, sa'i intorci moneda si vezi cum reactioneaza big grin.
Incearca sa te comporti ca el si sa'l pui si pe el in starea in care esti tu acum. Daca reactioneaza cumva inca tine la tine. Daca este in continuare indiferent si tot pe prietenii lui ii prefera... Mergi mai departe, ce a fost frumos a fost si amintirile oricum raman tongue
Succes! :*

8 răspunsuri:
| bOse a răspuns:

Ai 17 ani si ti-ai inceput viata sexuala? E trist sa-ti spun dar dupa actul respectiv a inceput sa fie mai rece nu?

| ATB a răspuns:

Pai trebuie sa intelegi ca nu poti face 50 de ani acelasi lucru. e nevoie de diversitate. comunica mult cu el. asculta-l, intelege-l, lasa-l sa iasa si cu baietii ca in general cu baietii singura blonda cu care te inseala e berea... e nevoie si de prietenie si distractie pentru ca iubirea te poate sufoca la un momentdat. Sa fi iubita

| andrei a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ce mult inseamna pentru tine:dwinking

| SweetCherry a răspuns:

Faza ca el crede ca in relatie e monotonie poate. Te vezi cu el de 2 ani? E o realitie de durata. Poate s-a plictisit, poate are o problema... vorbeste cu el. tongue

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Ai zis ca e gelos, deci te iubeste, ai zis ca iti mai face mici cadouri, deci te respecta si te apreciaza, ai zis ca te asculta cand ai probleme, deci e alaturi de u,. cred ca a venit momentul sa ii arati u cat de mult il respecti, apreciezi si cel mai mult si mai important cat de mult il iubesti, intelegerea intr-o relatie e cea mai importanta, acum hai sa iti sugerez ceva.,.,
incepe cu gesturi mici dimineata si seara trimitei un mesaj simplu cu
te iubesc
, apoi pregatestei o seara romantica,, multe lumanari in forma de inima, in camera la u petale de trandafiri, si un cadou micut ceva ce ii place lui,, iar cand te va intreba cu ce ocazie raspundei ca sa iti arat cat de mult insemni pentru mine si pentru viata mea,
in acel moment cred ca va realiza cat de mult il iubesti si el pe u!

| walk a răspuns:

Chestia asta mi se intampla si mie doar ca eu m-am cam racit fata de el... dar asta nu inseamna ca nu-l iubesc ci doar ca m-am maturizat putin si ca nu mai suntem niste copii sa facem multe nebunii,,, le facem dar nu asa des,,,, el imi zice ca-l resping, ca m-am schimbat,,,, poate, dar il iubesc la fl de mult,, gandeste-te si asa. sper sa-ti fie de folos,, te pup

| AllieGlam a răspuns:

Faza e ca s-a plictisit(2 ani e mult...)fa ceva ca as va simtiti bine impreuna, incearca sa alimentezi relatiawinking

| Deborah345 explică:

A zis cineva ca poate s-a racit dp ce mi-am inceput viata sexuala cu el, dar nu e asa. Mi-am inceput-o la 15 ani si cateva luni de relatie, iar dupa asta el s-a comportat si mai frumos, s-a atasat de mine si mai mult pentru ca am fost 1 pe care a dezvirginat-o(asa zice), deci nu asta e pb. Daca relatia ar i plictisitoare(cred ca asta e cauza)ce pot face sa nu mai fie, avand in vedere ca nu am suficienta libertate acordata de familie? thx tuturor :*