| hannah_9374 a întrebat:

Impreuna cu un baiat am decis sa avem o relatie... dar nu stiu de ce afara ne este mai greu sa comunicam... vorbim dar rar si putin...Pentru ce a zis ca vrea sa aiba o relatie cu mine daca nu reusim sa avem o intalnire... l-am invitat odata in oras si nu a putut veni... din cauza unor lucruri serioase... l-as mai invita dar imi este teama sa nu aiba iar ceva de facut... M-am gandit sa-mi facu curajul intr-o seara sa merg la el si sa stam de vorba... dar nu sunt sigura pe mine...Am vorbit cu el despre aceste lucruri pe mess si mereu parea de acord si bine dispus... dar nu stiu...nu inteleg ce pot face... Voi ce idee aveti... ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Si relatia asta a luat parte odata cu semnarea unui contract sau ce fel de relatie este?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ce fel de relatie este asta fara comunicare? Sau e numai pe mess? Poate are o prietena si nu vrea sa il vada cu tine? Mai bine cauta un baiat in care sa ai incredere, caruia sa nu ii fie rusine sa iasa cu tine la plimbare.

| viatadecacatt a răspuns:

Pai si ce o sa faceti o sa fiti impreuna si sa vorbiti odata la o lunalaughing?
Mai bine du-te la el, vorbiti, vedeti voi ce mai faceti si tineti legatura mai des ca asa se face intr-o relatie!

| Orannginna a răspuns:

Sa incetezi sa mai crezi ca primul pas trebuie sa vina din partea ta! Pai ce tip de relatie este asta, doar pierdere de timp pe mess, socializeaza doar virtual? Lasa'l sa vezi ce are de gand si daca observi ca intentiile lui nu sunt serioase si ii place doar sa se joace si sa "primeasca"...next! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil ca el sa fie un baiat timid. Daca spui ca pe mess il simti degajat si fara vreo probema de comunicare atunci clar este tipul timid care se simte bine doar in spatele unui paravan. Daca vrei sa ai o relatie cu el ar trebui sa iti faci curaj si sa iei tu deciziile. Invita baiatul la o plimbare si da-i de inteles ca nu accepti un refuz daca mai vrea sa fie cu tine. Spune-i ca vrei sa ai o discutie serioasa cu el dar intre patru ochii nu in fara unui monitorhappy...doar asa poti afla daca este intr-adevar timid sau pur si simplu ii place sa se joace cu tine. Inainte de a lansa invitatia incearca sa afli daca este liber, dc are ceva de facut etc. Daca te refuza din motive inchipuite atunci lasa-l cu prostiile lui cu tot. Baftawinking//pupici