| anonim_4396 a întrebat:

In ce aspect al vietii simtiti cel mai bine manipularea?

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

La facultate - esti manipulat de toti profesorii. Nu este o verticalitate, trebuie sa te obinuiesti cu stilul fiecaruia. Si chiar daca stii si vede ca ai parul ciufulit sau pantofii nestersi, te manipuleaza si-ti gaseste pe undeva o greseala. Cine are tupeul sa comenteze cand esti singur contra lor si viitorul tau e la mijloc?

| elena a răspuns:

Intrebarea ta este putin mai mult decat insinuanta sau mi se pare mie? Manipularea asa vine de la mana? Inseamna ca o simti cel mai bine atunci cand esti singur...

lolita
| lolita a răspuns:

La banca, bancile intotdeauna inceraca sa te "vrajeasca". mi-e scarba cand vad cum te prstesc in fata, si in final faci tot cum vor ei.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Unde stau eu, sunt vreo 2 manastiri, vreo inca 3 biserici crestin ortodoxe si una catolica si ma tot intreb. Oare in ce aspect?

| Frogie a răspuns:

Asa cum nici eu nu manipulez pe altii...nici mie nu`mi place sa fiu manipulata...nu permit...

| canarita a răspuns:

Cine te manipuleaza? hai spune! Manipularea survine in toate mediile: la lucru, acasa, cu prietenii... voit sau nevoit, recutgem la ea...depinde pana la ce punct o facem si in ce scop...eu una nu ma las manipulata...si sunt atat de tupeista ca zic direct omului in fata ce gandesc si daca vad ceva... i-o retez

| selef a răspuns:

Cand se merge la vot.

| Bishop a răspuns:

Eu cred ca in fiecare aspect al vietii manipularea isi face simtita prezenta. Mi nu imi place sa ma manipuleze cineva, dar ii mainipulez pe altii...si imi iese...renunt doar daca nu dau o mare importanta subiectului respectiv big grin dar asta o fac face to face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
S-a încercat în viața privată, dar fără ecou!
Nu permit.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea ar trebui sa tio pui cam asa: dupa ce perioada al unei relatii intervine manipularea? depinde de fiecare persoana si dupa comportamentul partenerului daca te referi la manipularea dintr-o relatie. daca e vb de manipularea din familie a parintilor fata de copii asta va fi tot timpul deoarece orice parinte vrea sa isi vada copilul fericit dar foarte multi fac greseala de ai manipula foarte mult pe acestia. aici ramane la aprecierea ta sa faci diferenta intre ce manipulare consideri tu ca este vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
S-a încercat în viața privată, dar fără ecou!
Nu permit.
Pa, pa.