| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

In contactul sexual cu un barbat cu penisul circumscris este nevoie de lubrifiant sau se poate face si fara?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lubrifiantul este folosit cu scopul si rolul de a USURA/FACILITA penetrarea atat in cazul vaginului care NU se lubrifiaza natural suficient de bine fiindca din nastere este afectat de sindromul numit ''vagin uscat''. Si de asemenea lubrifiantul este folosit si in vederea ''amenajarii'' anusului pentru a putea fi penetrat deoarece acest organ anatomic NU produce lubrifiant in mod NATURAL. Nu exista nicio legatura intre necesitatea reala de a lubrifia vaginul/anusul si forma in care se prezinta penisul.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricând, în orice fel de mecanică, un film subțire de lubrifiant, nu strică

| alina2k18 a răspuns:

Depinde daca e vorba de contact vaginal sau analwinking
Oricum penisul trebuie sa fie CIRCUMCIS nu circumscris laughing

| darrio2007 a răspuns:

Este nevoie de vointă.