| marry95 a întrebat:

INSELATUL, o problma foarte intalnita in zilele noastre! Daca tot nu ne cunoaste nimeni, ia sa vedem cati au curajul sa recunoasca daca au inselat sau au fost tentati se faca acest lucru? Te lasa inima sa inseli cand iubesti? De ce ati inselat?

109 răspunsuri:
| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Sexul asta ma terminalaughing mai am putin si ajung sa urasc chestia astalaughing
Asta nu inseamna ca trebuie sa inseli, e urat tare, eu nu as ierta pe nimeni.

| neutrino a răspuns (pentru marry95):

Eu nu vreau laptele vecinului, ci laptele caprei vecinului! In aceste conditii eu accept armonia, dar vecinul o fi fericit, dupa cum spui tu? O zi frumoasa, cel putin asa cum este si poza din avatar!

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Nici sa ma supar pe el nu am putut atata timp cat si eu m-am uitat dupa ea...era tare frumoasa laughing Eu sunt de 2 luni cu el dar inca il tin in repaus laughing Rezista cam greu dar asta este. Imi lace sa il chinui putin si mai are inca de asteptat saracutul. laughing

| Glider717 a răspuns:

Inselatul zici...ai fost vreodata inselata sa vezi cum te simti dupa ce afli?
O sa-ti raspund pe randwinking
Da, am fost tentat sa insel, cine zice ca nu a fost cu siguranta minte, iar urmatoarea intrebare este totodata si raspunsul, cand iubesti nu te lasa inima sa inseli indiferent de situatie, o/il iubesti si nu vrei sa fi decat ce ea/el si atat, oricat de mare ar fi tentatia!
La ultima intrebare nu stiu sa-ti raspund si daca te intrebi de ce...sti proverbul "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face"!
Have Fun!

| marry95 explică (pentru neutrino):

Poate prietena ta vrea laptele vecinuluilaughing poate vecinul tanjeste si el dupa laptele caprei tale si sunteti fericiti toti. Multumesc, la fel!winking

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

laughing nu poti sa stii daca ai ierta pana nu esti pusa in situatia respectiva. si eu spun ca nu as ierta dar nu stiu... sper sa nu mi se intample niciodata.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

In dragoste nu e cu alb si negru. Suntem toti intr un gri sobolaniu as putea spunewinking ce faci daca afli ca te a inselat e lumina ochilor tai, poti sa i spui pa gata de maine nu mai suntem impreuna, eu cred ca i mai acorzi o sansa pentru ca altfel universul tau se naruie, e barbatul de care esti indragostita lulea si cu care vrei sa traiesti forever; cred ca i mai dai o sansa, el o sa ti spuna ca a gresit dar sa l intelegi si pe dansul pentru ca, spuneai undeva mai sus te asteapta de doi ani.

| Psihedelic777 a răspuns:

Eu personal nu...dar ideea e urmatoarea.Inselatul si chestiile de genul(fie la barbati fie la femei) apar cand nu mai este o legatura atat de stransa in cuplu.Cand apare plictiseala sau monotonie. Aproape orice poate insela...dar daca exista iubire si ma refer la iubire adevarata intre parteneri nu vor fii astfel de probleme.numai bine!happy

| KinderRM a răspuns (pentru marry95):

' Ce nu ştie, nu o poate răni. ' - este o formă foarte adevărată. Dar mie îmi place continuare : ' Şi dacă află, va fi distrusă. Dar, când se va ridica, te va distruge. 'winking.

| DeeaMarry a răspuns (pentru marry95):

Iti garantez ca exista baieti care rezista, in ciuda ispitelor. Trebuie doar sa isi iubeasca mult prietena si sa fie capabil sa puna ratiunea pe primul loc, nu instinctele.
Asa cum noi fetele putem, si ei pot!

| Glider717 a răspuns (pentru marry95):

Pe bune? Dar de comunicare s-a auzit in relatiile respective?
Daca iubesti suficient de mult si comunicarea este la baza reltiei nu vad unde ar fi problema, in plus, oare se merita pentru o fantezie sa pierzi persoana iubita?

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Cred ca o data poate o sa poti sa il ierti dar daca faci si a doua, a treia oara iti calci rau pe mandrie. E clar ca nu te respecta si nu ai nici tu respect fata de tine.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

Foarte frumos :* si banuiesc ca e si adevarat laughing

| marry95 explică (pentru DeeaMarry):

Cred si eu ca exista dar suint destul de rari...si depinde si de ispita laughing uneori cred ca le e foarte greu sa reziste.

| Glider717 a răspuns (pentru marry95):

Bine ar fo sa nu se intample la nimeni!
Eu cred ca in 90% din cazuri se iarta daca exista iubire, te gandesti ca "a fost doar o aventura, pana la urma tot la mine a venit"

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Nu pun punct din comoditate (poate au o relatie serioasa de cativa ani, si nu vor sa o ia de la capat cu cunoscut fete, sa urmeze alti pasi sa cucereasca pe nu stiu cine si tot asa), le place sa aiba alternative, sau pur si simplu, nu sunt monogami.
si btw, inselatul din partea barbatilor e diferit fata de inselatul din partea femeilor.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Anonymous999):

De unde esti atat de sigura ca a rezistat? l-ai urmarit?
inteleg, aveti incredere unul in altul, va iubiti sa zicem, dar un barbat nu sta 2 ani doar sa faca laba, pare cam de s/f.
cel putin o descarcare a oo-lor sigur a avut cu una, sau ma rog, cu unul.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

O data poti sa l ierti, si eu sunt de aceeasi parere, nu se mai pune problema cand o face a doua oara pentru ca stii sigur ca o sa o faca si a treia oara;

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

In ce sens e diferit? Eu cred ca tot inselat este.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Am inselat. Fizic, niciodata implicandu-ma emotional. Pur si simplu pentru ca nu mi s-a raspuns la sentimente asa cum imi doream si atunci nu ma simteam satisfacut psiho-emotional si mi-am cautat o mai mare satisfactie fizica. Nu am facut-o niciodata din razbunare. Daca as insela in cazul in care as iubi cu adevarat? Daca mi s-ar raspunde tot la fel de superficial la sentimente, ar fi inevitabil.

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Barbatii isi golesc doar oo-le, hormonii lor sunt diferiti de-ai femeilor, adica un barbat se stapaneste mai greu decat o femeie, si iertatul in cazul lui este acceptabil.
desigur, sunt si barbati care se indragostesc de aia cu care inseala, dar aici e alta discutie.
o femeie inseala cu sufletul, ceea ce e mai grav.

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Cu siguranta o face si a treia oara. Decat sa ai constiinta incarcata ca l-ai inselat fie te desparti si iti cauti pe cineva care iti ofera tot ce ai nevoie, fie ii spui ca esti atras/ atrasa de altcineva doar doar pentru o aventura. laughing stiu cazuri...pentru a-si pastra relatia isi dau o data libertatea de a avea o aventura cu altcineva. Nu oricine si ar accepta sa faca acest lucru. E destul de aiurea.

| Anonymous999 a răspuns (pentru MauvaisRose):

Nu a avut nimic si nici laba nu isi face si stiu sigur asta si nu trebuie sa il urmaresc, nici daca ar vrea sa se f*** nu ar avea cum.

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

Da, intodeauna o femeie o se se apropie de barbatul cu care inseala in timp ce barbatii o pot face doar pentru distractie sau din alte motive.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

Da cand vine vorba de lasat la alta ii subiectiv noi ca barbati vrem sa fim lasati dar cand vine vorba sa lasam nu putem trece peste; e greu la noi cu comparatiile (nu generalizez) tare greubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal,urasc minciuna si infidelitatea.Cand iubesti sincer, inselatul iese din calcul.Dar stii cum este:inimii nu ii poti da ordine! Cand te atrage cineva foarte mult si te aflii doar cu acea persoana, este greu sa rezisti, sa te abtii.Depinde de conjunctura.Sunt multe de spus aici.Mult noroc.

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Hmmm...smecheri barbatii astia laughing daca tot vreti libertate de ce nu oferiti si voi? Dar eu totusi sunt de parere ca partenerii trebuie sa comunice si sa isi spuna dorintele astfel incat sa poata fi satisfacute si sa nu se ajunga la inselat. De unde sa stii ce doreste partenerul daca nu iti spune? Nu ai cum sa ii citesti gandurile. Trebuie multa comunicare si dorinta de a pastra iubirea cat mai mult.

| marry95 explică (pentru Glider717):

Nu merita sa pierzi persoana iubita pentru o fantezie, dar multi pun mai mult accent pe fantezii nu pe iubire big grin

| corhaz a răspuns (pentru Anonymous999):

Poate i impotent altfel imposibil sa nu fii facut cu cineva noi baietii suntem baieti si 2 ani niciunul nu sta fara sex

| Anonymous999 a răspuns (pentru corhaz):

Nu e te asigur eulaughing
Nu stiu de ce vi se pare atat de ciudat ca a stat 2 ani fara sexstraight face nu a stat fara mancare sau aer.