| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare adresata tuturor! Ce parere aveti despre persoanele care au suferit atat de mult in dragoste, incat nu vor sa se deschida la noi oportunitati preferand in schimb sa isi reverse frustrarea asupra tuturor din cauza unei persoane? Cum credeti voi ca se poate trece peste? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Cand vad intrebari de genu,, ce parere aveti despre. un anumit tip de persoane?" este ca si cum as primi la scoala intrebarea,, ce parere ai despre aceasta opera?" Raspunsul meu : ce parere pot sa am omule despre asta? niciuna!

La fel si aici, niciuna. Nu pot sa-mi dau cu parerea ca persoanele alea sunt intr-un fel sau altul, ci despre situatia in sine.

Iar situatie depinde de la persoana la persoana. In primul rand, daca nu vor sa se deschida ACUM la noi oportunitati, asta nu inseamna ca nu o sa doreasca NICIODATA sa faca asta. O sa-si revina ele... Dar crede-ma ca nu este sanatos sa sari dintr-o relatie in alta. Fiecare dintre noi are nevoie de timp sa se descopere pe sine, sa analizeze ce a facut gresit in relatia precedenta incat viitoare sa fie mai buna si sa ne mai revenim si noi. E ca si cum dupa o bataie ai incepe alta. Nu crezi ca ar fi ok daca ai astepta pana acele rani se vindeca ca apoi sa incepi fresh alta?

Eu cred ca se poate trece peste daca renunta la ego si isi dau seama ca ceva nu este ok cu ele si ca trebuie sa repare ceva la ele CHIAR DACA relatia precedenta s-a terminat fie din cauza acelei persoane, fie din cauza fostului partener. Acel soc emotional clar e un semnal de alarma si trebuie rezolvat urgent.
Cum sa fie rezolvat? Cu ajutorul unui specialist.
Dar cand ai ego prea mare si fite de tip,, pff. mie sa-mi trebuiasca un specialist? Doar nu-s nebuna" sau,, lasa lasa, ca ma descurc eu, trece de la sine", e cam nasoala situatia. happy
In relatia precedenta mai mult ca sigur s-a atasat extrem de mult de partener, atat de mult incat a devenit dependenta de el, a devenit un drog. Si fix asta este problema. Posesivitate exagerata si dependenta + un caracter foarte moale. O persoana mai puternica ar fi trecut in scurt timp peste sau in mare parte nu i-ar fi pasat, dar o persoana slaba si care face pe victima, iti dai seama ca sta sa se planga luni intregi pe aceasta tema.
Baiat sau fata, nu conteaza, dar si fetele trebuie sa aiba o parte masculina in ele, sa nu mai fie asa moi si fragile ci sa fie ceva mai,, luptatoare". Putin tupeu, un gram de indiferenta + iubire de sine si gandire ratioanala, creeaza femeia perfecta si care nu se confrunta cu probleme de genu in relatii. happy

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Nemessys):

Buna! Scuza-ma daca m-am exprimat gresit, am vrut sa fiu subiectiva asteptand raspunsuri de la persoanele care au trecut prin situatia prezentata de mine si asteptam un raspuns elaborat ceea ce iti multumesc pentru raspuns.Asta am vrut sa stiu.

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai da peste o fata sincera, serioasa si ai vedea ca exista asa ceva pana atunci de ce ai crede?

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

RAY si eu am fost dezamagita in dragoste,tradata,amagita,inselata si a fost si primul din viata mea,prima mea dragoste dar cu toate astea nu mi-am pierdut increderea, am mers mai departe si mi-am intalnit persoana potrivita cu care sunt si casatorita si acum sunt fericita, asa ca din punctul meu de vedere eu fiind si mai optimista defel, nu rezolvam nimic cu pesimismul, rau ne facem tot noua.Intrebarea am pus-o la general ca sa pot afla si parerile voastre personale.Multumesc pentru raspuns!

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Faza e ca nici nu atrag sexul opus

| alexalx1234 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Pentru voi femeilor e usor. Voi aveti garantat un suflet pereche. Un barbat se chinuie o viata intreaga si tot singur ramane, mai ales daca acel barbat nu e atragator din punct de vedere fizic.

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Dap,asa e!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce te face crezi asta,garantat avem noi femeile un suflet pereche,zici ca sunt la loz in plic laughing hai ca m-ai facut sa rad la faza asta pe bune,si iar ajungem la atractie fizica unde am mai dezbatut subiectul pe tema asta si nu vreau sa ma repet, daca aveti o problema cu voi insiva si va considerati urati atunci sa va gasiti o partenera la aceleasi standarde, nu pot sa va inteleg pe bune, daca nu va apreciati voi cine vreti sa o faca si in niciun caz nu va pica din cer fata daca voi va plangeti de cat de nasoala a fost viata, mergeti inainte nu stati pe loc ca timpul nu sta si cand va veti trezi voi va fi deja prea tarziu.Multumesc pentru raspuns! Imi pare rau ca ganditi asa negativ.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

Serios? De ce consideri asta? E alegerea ta daca vrei sa imi raspunzi sau nu.Nu vreau sa fiu indiscreta.

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru alexalx1234):

Cât de adevărat

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Cand vezi respingeri pe banda la ce concluzie sa ajungi?

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Corect,asa este

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

Ca sunt prea buna pentru ei si mi-au facut o favoare ca m-au respins, iar eu merg mai departe in continuare, cam asta este concluzia mea.

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Nu erau printul din poveste, frumos si bogat

| Drimmero a răspuns:

Parerea mea sincera este ca acele persoane sunt extrem de slabe, in loc sa-si vada de lungul nasului arunca vina pe alte persoane cand ele au de lucrat foarte mult la propria persoana, e plin site-ul asta de asa ceva,, femeia e de vina pentru orice doar pentru ca ei nu sunt in stare sa corecteze anumite lucruri la ei, in primul rand prin atitudine, apoi prin sport, look si altele.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu au ce lucruri sa corecteze daca au o fata de impins vagoane. Termina cu prostiile.

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sunteti irecuperabili

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu ai idee ce inseamna sa primesti non stop refuzuri si chiar umilinte de la femei. Daca tu ai gene bune, asta nu inseamna ca trebuie sa ii ataci pe altii care nu au.

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Atitudinea e mai slaba decat orice alt aspect de'al vostru. Va plangeti mai rau decat pasaricile,, barbatie 0, 0 sperante!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Drimmero):

Iti garantez ca daca ai fi fost defavorizat genetic ai fi gandit altfel.

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu sunt favorizat sau defavorizat, am lucrat pentru mine, am adoptat un look care sa ma avantajeze, stil vestimentar simplist dar unde ma simt in largul meu, adica mai sport, uneori combinat si cu elegant. La ce trebuie sa lucrati voi este atitudinea care adesea e un drum anevoios,, trebuie sa o luati de coarne si sa o stabilizati.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce vreau eu sa subliniez este ca fata este cea care atrage cel mai tare. Degeaba lucrezi la corp si atitudine daca nu ai niste trasaturi faciale care atrag. De exemplu, daca ai fata ovala, poti iti cam iei adio de la femei. Si vocea este importanta. Daca e subtire iarasi nu e bine.

| Drimmero a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cred ca ai baut apa dupa Ray la faza cu fata ovala, daca o bagai si p-aia cu ovulatia as fi zis ca esti tot contul lui.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Drimmero):

Amandoi zicem adevarul.

| Sofer a răspuns:

Nu treci peste din asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate trece peste daca persoana in cauza are un nivel de inteligenta de la mediu in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una e sa atragi sexul opus si sa ai probleme de relatie, alta e sa nu atragi sexul opus si sa primesti numai refuzuri! Asta plus ca tu esti femeie! Femeile care raman singure sunt foarte putine, si alea foarte urate! Dar daca un barbat arata ok, nu atrage sexul opus pentru ca majoritatea femeilor vor un barbat care arata de minim7 sau chiar 8! Si il si gasesc! Ar cam trebui sa terminati cu aceste comentarii motivationale gen:"Treci peste, vei gasi persoana potrivita". Unele probleme chiar nu pot fi rezolvate!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea mea nu are absolut nicio legatura cu raspunsurile voastre, mai cititi o data intrebarea, va tot legati de aspectul fizic, nici eu nu sunt zana din povesti dar m-am acceptat asa cum sunt pentru ca asa e fata mea si nu se poate schimba si uite ca am fost acceptata asa cum sunt.

| anonim_4396 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Dumneavoastra sunteti femeie! Contrar a ceea ce crede majoritatea, pentru o femeie e ok sa arate doar ok, dar barbatul trebuie sa fie de top(daca e doar ok nu merge), altfel nu are ce cauta la femei, nici macar la cele mai urate dintre femei! Ca eu as fi perfect ok cu una urata cu care sa am lucruri in comun si cu care ma inteleg! Culmea e ca si alea ma refuza si isi bat joc de mine!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma las batuta, daca asa considerati ca este bine sa fiti atat de pesimisti, sa puneti aspectul fizic pe primul loc mai presus de orice atunci este treaba voastra, ce va pot spune este ca nu veti rezolva nimic asa.Multa sanatate!

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Nu ca punem noi asta e adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefer sa fiu indragostita de conturi care sa le evit. Mereu am preferat sa fiu cu amintirile decat sa bag lume noua in seama, si mereu insistau si o pateam la fel ca e vreo problema la mine ca nu se poate cu mine. Desi ii fac pe plac la tot, si ma afecteaza orice miscare si vorba, si primesc doar negative, de la unu care el imi zice mie ca eu as fi cea "rea". Poate am avut de a face numai cu betivi care nu-s constienti, care la inceput viseaza ceva si apoi habar n-am. Nu se poate trece peste, sunt ani trecuti asa, raman amintirile si sentimentele, viata se duce asa. Si asta devine persoana, aduna ura care o primeste in asemenea situatie.

| AEWPenta a răspuns:

Dupa parerea mea in ziua de azi e o pierdere de timp in a mai cauta o relatie deoarece toata lumea are un interes.
Eu unul cel puțin am fost deschis pana cand m-am intepat asa tare din cauza femeilor incat am zis ca totul e o pierdere de timp si mai bine sa imi vad de viata.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AEWPenta):

Inseamna ca ai avut ghinionul sa dai peste astfel de femei, si acum ti-ai pierdut increderea in ele, e de la sine inteles, aloca-ti o pauza doar pentru tine exact cum ai specificat si cine stie poate pe viitor vei intalni o fata care nu este pe interes.Multa sanatate!