| valerica_3052 a întrebat:

Iti place de un baiat care e la tine in liceu.Nu te cunoaste. Ii spui ce simti sau tii totul in tine? si cum faci sai spui sentimentele tale?

6 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu ii spun.Incerc sa frecventez locurile pe unde merge el de obicei, ma imprietenesc cu unul sau mai multi din amicii sau amicele lui, flirtez cu el iar in final daca intr-adevar ma vrea va face el pasul urmator.

| Frogie a răspuns:

Ii dau de inteles, dar nu-i spun pana nu sunt sigura ca ma place si el macar putin. happy

| doc a răspuns:

Niciodata nu-ti dezvalui sentimentele fata de el, doar arata-i dar nu exagerat ca apoi o sa se foloseasca de ele impotriva ta.
Fa-ti prieteni in grupul lui. ia parte la activitatile pe care el obisnuieste sa le faca, apoi intra cu el in vb cu un subiect normal de scoala, cand vorbesti cu privestel fix in ochi ca si cum nimic nu ar mai exista in jurul vostru, flirteaza cu el apoi o sa incepi sa petreci mai mult timp cu el sedul, intrati in discutii mai personale din viata privat si o sa sfarseasca prin a te invita in oras

| elena10 a răspuns:

Incearca sa-i afli id-ul. Da-te pe langa cei din anturajul lui ca sa-ti puna niste pile. Pe mess vorbiti mai intai chestii amicale, nimicuri iar pe parcurs incepe sa flirtezi cu el, fara sa o faci pe disperata ca dupa i se urca la cap. Succes:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Il bag in seama cand il vad, apoi vorbim tot mai des, pana o sa devenim prieteni. Apoi ii spun ce simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui direct in fata eu am facut si sarit pe mine si m-a sarutat incearca!