| Diana-Teodora_Dragnea_2000 a întrebat:

La cât timp după terminarea tratamentului cu antibiotice și ovule pot face sex? Menționez ca am avut tratament pentru răceală la ovare.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Reluarea activitatii sexuale sistate la recomandarea medicului ginecolog pe perioada tratamentului cu ovule intravaginale, de obicei este permisa de a fi reinceputa incepand cu ziua imediat urmatoare celei de terminare a tratamentului cu ovule. Pe perioada tratament cu antibiotice (indiferent care ar fi acestea), activitatea sexuala poate fi continuata fara nicio restrictie. Multa sanatate!