| Paty3 a întrebat:

La cati ani credeti ca e 'ok' sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| alexandra21_3435 a răspuns:

Ok din ce punct de vedere? maturitate? eu zic ca dupa 16 ani. important e sa fii matur putin sa stii sa ai grija de igiena ta, si de corpul tau.de ce dupa 18? ca atunci esti major? acum depinde din ce punc de vedere privesti, daca esti mama sigur nu ai vrea ca fata ta sa inceapa dupa 18 ani, si din punctul tinerilor atu nci cand te simti pregatit. asa ca nu mai spuneti dupa 18 ca majoritatea incep mult mai devreme, si ar fi mai bine sa fim deschisi ca altii sa au de unde invata si sa stie sa se protejeze sa aiba grija de ei, si sa nu mai faca atatea avorturi sau prostii deoarece cu parintii nu vorbesc despre asta si e un subiect care le e rusine s ail abordeze, macar sa stie in ce se baga, sa fie putin cu capul pe umeri. deci draga important e sa vrei nu sa te simti obligata sa faci acest lucru, si sa ai grija de tine. oricum timp o sa ai toata viata sa faci sex, asa ca nu te grabi.

14 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Dupa 18 ani, si foarte important este sa fii pregatit si foarte bine informat despre anumite riscuri si despre protectie.

| AnNyşK a răspuns:

Sincer atunci cand esti pregatitahappydar de preferat este cam 17-18 anihappy

Răspuns utilizator avertizat
| IxυυLєţ a răspuns:

Peste 17 big grin. Cel mai preferabil la/peste 18 pentru ca atunci esti dezvoltata si psihic cat si fizic!batting eyelashes Fundaaa? love struck

| Paty3 explică:

La 18?

| Paty3 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri. Intrebarea era una orientativa sa nu intelegeti gresit. Sarbatori fericite!happy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! După 18 ani categoric! Atunci ești pregătit/ă din toate punctele de vedere pentru acest lucru.

| gyo_8403 a răspuns:

| FrumoazaDya a răspuns:

Dupa 18 ani

| FrumoazaDya a răspuns:

La cel putin 18 ani atunci esti destul de pregatita dar ar fi mai bine sa va protejati ca nu cred ca un copil de 18 ani ar vrea sa aiba copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam pe la 14-15happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 18

| duaA a răspuns:

Hi, eu am noroc ca am o mama langa mine, orice intrebare imi trece prin cap ea este prima pers pe care o intreb.Am ajuns si la capitolul asta si raspunsul a fost in felul urmator,(iti explic pe intelesul meu)pana la 18 ani corpul tau se dezvolta si ai tot feluri d boli pe care risti sa declansezi daca nu esti pregatita, si chestia asta observi nu acum, nu peste 5 ani mai incolo cand esti in varsta, incepi sa ai tot feluri d probleme(la batranetze). Dupa 18-19 te dezvolti esti mai matura, adica esti mai pregatitahappysper din tot sufletul ca ai inteles din ce ti-am scris si ca ti-am fost d folos, take care

| Ada_2810 a răspuns:

Pai dupa 17 ani.parerea mea dar sa stii ca varsta nu e cel mai important lucru ci daca esti tu pregatita sa faci acest pas ca apoi sa nu regreti si cel mai important cu cine o faci.Trebuie sa fii sigura ca il iubesti si mai important ca te iubeste.pentru ca exista riscul ca dupa ce ti ai inceput viata sexuala cu el sa te paraseasca.asa ca ai grija:*