| therazma4 a întrebat:

La ce varsta ati avut prima/primul prietena/prieten? eu am 16 si nu am avut niciodata:[

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Doamne, uitati-va si voi cum spuneti cu gura voastra ca nu stiti sa faceti diferenta intre prietenie/amicitie/colegialitate si ceva mai mult (dragoste).
Prima prietena nici nu mai stiu la ce varsta am avut-o, desenam cu ea pe diferite carti, ne jucam alergatea (copii de nici 5 ani, ce sa mai stiu ce faceam atunci?). Aaaaa, stai asa, voi va ganditi la prostioare, saruturi si alte tampenii, dar nu stiti ce e aia dragoste?
Pai normal, intoarceti-va si jucati-va in tarana pana cand veti fi in stare sa apreciati anumite calitati la ceilalti si sa alegeti o persoana ca "aleasa inimii" pentru ca [...].
16 ani? Ai destui colegi cu care sa fii COLEG/A, PRIETEN/A, sa-ti formezi un cerc de oameni cu care sa interactionezi, sa vorbesti despre lucruri comune, sa spui prin ce treci. Daca nu, intra pe forumuri si vezi cine mai are pasiuni ca ale tale, sa ai ce vorbi.
Relatiile alea mai complicate de prietenie (pardon, de dragoste, m-am molipsit de la prostia unora...) vin de la sine mai incolo cand iti alegi din cercul ala de prieteni...bla bla bla, stiu!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am avut aventuri vreo 13 aproximativ dar relatie stabila niciodata.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Am avut de pe la gradinita eu laughing))

| emima a răspuns:

Nu te ingrijora eu primul prieten l-am avut la 18 ani

| sw33tdoll a răspuns:

Eu am 14 şi am prieten de un an))m-am inceput a intilni la 12 ani))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica...iubit?
Sincer nici nu trebuie sa ai.Eu nu m-as simti mai implinita pe nici un plan si nu mi-ar aduce nici un folos.Este pierdere de vreme de la aceste varste fragede,iar mai apoi revistele,,colorate,,se vor umple la paginile,,psihologilor,, ataat de experimentati de intrebari in gen:,, am 13 ani si sunt gravida,,.Ce sa mai zicem de TPU?

| S0b3 a răspuns:

11big grin

| Ysabella a răspuns:

Primu` l-am avut la 14 ani am stat 10 luni cu el. apoi a mai urmat relatii de 2-3 luni tongue.sh daca n`ai avut atunci fa`titongue funnnnDaaalove struck