| mocatofa a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa ma indragostesc!" nu stiu cum sa o fac, tot incerc dar nu reusesc am avut foarte multe relatii cu fete foarte frumoase dar sunt in ceata cu acest sentiment.
De ce nu il pot avea si eu!? m-am saturat sa fiu fals sa mint fetele intodeauna in privinta sentimentelor ' sa nu ma intelegeti gresit imi plac fetele la nebunie ' dar nu cum imi doresc. vreau si eu sa fiu fericit si macar odata sa ii pot spune unei fete cu adevarat ce simt nu doar vorbe false spuse doar pentru a se simti ea bine. De ce nu pot sa simt fluturasi in stomac ca toti ceilalti, sau macar sa sufar din dragoste? mai recent am avut o discuti mai serioasa cu iubita mea (o fata foarte inteligenta si frumoasa ) in care imi spune ca are 22 de ani si vrea o relatie foarte serioasa si sa ii zic ce simt cu advarat pentru ea, bineinteles am mintit ca o iubesc, de fapt o iubesc dar o iubesc la fel ca pe celalalte. nu mai vreau sa mint m-am saturat. Vreau sa ma indragostesc de fata asta, cum o pot face?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cati baieti ar vrea sa fie in locul tauhee hee
Din pacate dragostea adevarata e din ce in ce mai rara.Asa zisele soulmate-uri nu mai exista pentru ca intr-o relatie in general unul daruieste si celalat primeste.Prietena ta te-a constrans intr-un fel obligandu-te pana la urma sa ii zici ca o iubesti.Inseamna ca are intuitie femininahee heeAr trebui sa fii cinstit cu ea pentru ca e evident ca nu te poti indragosti peste noapte de ea. Poate ca tii la ea ca la o prietena. Ea a fost destul de clara. Vrea o relatie serioasa, nu iluzia unei relatii. E o adevarata aventura gasirea dragostei pentru ca la final s-ar putea sa te alegi numai cu alergatura, metaforic vorbind.Eu in locul tau as ramane cu actuala.De ce sa renunti la tot pentru o iluzie?thinking Dragostea ca in filme nu existahappy

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Din pacate pentru noi pamantenii sentimentul acesta nu vine si nici nu pleaca la comanda! N-ai suferit din dragoste! Ai grija ce iti doresti ca se poate indeplini.Inca nu ai gasit persoana cu care sa ti-se potriveasca "chimia" cum zic americanii. Dar o sa te indragostesti si tu.Parte proasta este sa nu fi numai tu indragostit, si sentimentul sa nu fie impartasit, ca viata asta isi cam bate joc de noi cate o data! Dar, din experienta mea, este mai bine sa fi iubit si rasfatat, decat sa iubesti si sa suferi.Sigur ca ideal ar fi amandoua.

| butt3rfly16 a răspuns:

Nu poti sa te indragostesti asa la comanda, deoarece totul vine de la sine si mai ales din interiorul tau. Tu faci doar ceea ce simti: adica "minti" fetele pentru ca nu le iubesti(sunt doar vorbe in vant) dar stai linistit ca vei gasi si fata de care te vei indragosti si vei vedea ca nu trebuie sa faci absolut nimic! Incearca sa fi doar TU! Multa bafta!

| Puf a răspuns:

Stii. acest sentiment vine odata cu timpu. nu te poti indragostii cand vrei tu. zici ca iti plac fetele frumoase, insa poate nu ai gasit fata cu caracteru potrivit pentru tine, fata care sa te faca sa inebunesti numai cand iti spune 2 vb si doar cand o privesti. vei vedea ca va veni si timpul tau.

| Lexy ♥ a răspuns:

Comentari asta anonim dupa data de 18 Aprilie 2010 16:20 e al meu big grin da nu stiu ce are de nu ramane logat laughing mama masi de treaba laughing

| petronela_4784 a răspuns:

Nu conteaza daca o fata este frumoasa sau nu, conteaza sa aiba acel ceva de care sa te simti atras. Nu mai minti fetele pentru ca nu e bine ceea ce faci. Vorbeste sincer nu ele, o fata normala are capacitatea de a intelege ca nu poti obliga o persoana sa te iubeasca.Ai rabdare dragostea vine cand vrea ea, nu cand vrei tu, atunci cand te vei astepta mai putin atunci ea isi va face prezenta in inima ta! Ai incredere in tine! Uneori dragostea se simte cu timpul atunci cand observi ca te simti bine in compania persoanei alature, ca va inteleget bine, ca va sprijiti, ca aveti incredere unu in altu.si atunci cand vei simti aceste "componente" ale unei bune relatii e posibil sa apara si dragostea adevarata! Nu toata lumea simte flurusi in stomac.Ai incredere in tine si va fi bine!

| no name a răspuns:

nime nu te poate invata sa iubesti e unsentiment ce apare cand cunosti o persoana speciala cred eu.si eu am problema asta. nu imi gasesc jumtatea si imi doream foarte mult nici acum nu am gasit... nu are rost sa minti pentru a se simtit ele bine ca mai atre le ranesti eu zic s ale spui sincer! trebuie sa fie o persoana speciala sau diferita ca sa te atraga sa simti fluturi iubirea vine cu timpul nu dintr-o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti indragosti brusc doar pentru ca asa vrei tu. O sa apara cineva in viata ta tocmai atunci cand te astepti mai putin.Nu stiu cum e felul tau de a fi, cum percepi tu oamenii, dar am vazut ca tot susti ca toate fetele de care ti-a placut au fost frumoase dar nu ai simtit nimic pentru ele. Dar te-ai gandit vreodata ca trebuie sa te uiti in sufletul unui om si nu la frumusetea lui? Poate exista prin jurul tau o fata simpla si draguta careia nu i-ai dat prea multa importanta pentru ca nu este frumoasa asa cum susti tu ca au fost celelalte.Ca sa iti dau un exemplu eu una nu pot sta cu un barbat care mi se pare frumos, ar insemna exact cum zc tu sa imi placa decat fizic ca practic tie asta iti place. Eu una n-as putea sa ma indragostesc de el. Mai bine stau cu unu care mi se pare dragut ca sa ii zc asa, pentru ca vreau sa imi placa sufletul lui nu aspectul fizic si ma indragostesc mai repede de el.Aceeasi problema pe care o expui tu a avut-o si prietenul meu pana sa ma cunoasca pe mine. Le spunea tuturor ca le place, ca le iubeste dar sufletul lui erea gol.Si sti ce...acum ii parea rau cand a vazut cum e sa iubesti pe cineva si sa ii spui cu adevarat ca il iubesti si cum e sa arunci vorba in vant pentru cineva care nu merita, si pentru care nu simti nimic.Si sa stii ca nu sunt mare frumusete laughing sunt o fata simpla cu un suflet mare si poate ca asta e tot ce a contat.Stai linistit, ca si daca te agiti nu rezolvi nimic.Pate o sa ti se intample vreodata sa vezi o fata sa o placi si sa nu iti dai seama de ce, pentru ca nu e nici frumoasa si nici nu arata bine dar are ea farmecul eiwinking Bafta! Si stai linistit ca... O sa ti se puna si tie pata pe vre` una laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul vine de la suflet cand te indragostesti nu iti poti lua gandu de la el(ea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu ai gasit fata potrivita

| No.More.Sorrow.:) a răspuns:

Nu trebuie sa te chinui sa te indragostesti. Trebuie sa vina de la sine happy. Poate nu ai intalinit o fata care sa se potriveasca cu tine. Si eu ma simt asa cateodata. Am crezut ca m-am indragostit de un baiat, dar mi-am dat seama ca de fapt tin la el ca la un prieten. Pana acum pot zice ca am fost indragostita cu adevarat de doar 2 baieti laughing.
Oricum, asteapta, va veni si clipa in care te vei indragosti cu adevarat, dar toate la timpul lor!