| StaRmAgiC a întrebat:

Mey nu stiu imi este frica de un anumit lucru.
Mi-e frica sa vorbesc cu fostul prieten sa-mi declar sentimentele fata de el."este coleg de clasa cu mine"
Stiu ca daca ii arati unei persoane ca-l placi si-o ia in cap si face ce vrea din aceea persoana.Si ca daca esti indiferent il atragi mai mult.
El este si orgolios, ambitios, incapatanat si daca sunt indiferenta cu el, incepe si el sa fie si mai indiferent cu mine.
I-am zis acum 2 lunii daca vrea sa stea cu mine si a zis ca nu.Ca se bag colegii intre noi 2 si ca poate il retin din prea multe.
Chiar nu stiu ce sa fac, se vede ca ma mai place si eu pe el, dar e incapatanat cum si eu de altfel.
As vrea sa ii spun ce sentimente am pentru el dar poate iar ma refuza si apoi zice ca sunt disperata dupa el.
Voi ce ati face in locul meu? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreea69dea a răspuns:

Crde-ma ca si eu am fost intr-o situatie asemanatoare si i-am spus pe fata ce simt pentru el iar el doar m-a ignorat.atata timp cat nu stia ii placea de mine, dar apoi am devenit ceva de ce el nu are nevoie.Adica un nimic pentru el.Asa sunt baietii, cand vad ca pot face ce vor din fata nu mai reprezinta un interes pentru ei.Eu mi-am invatat lectia.Nu face si tu la fel Pls.

7 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Mai bine ar fi sa nu ii spui ca ai vrea sa fi iarasi cu el.Mai bine incearca sa il faci gelos cu altul sau flirteaza cu un baiat din clasa sau scoala sa ii vezi reactia si cine stie, poate atunci o sa fie el cel care va vrea sa fie cu tine daca te iubeste.

| clawdya_8655 a răspuns:

Si eu am trecut prin situatia asta. odata ce l-ai intrebat tu sa stea cu tine, cred ca si-a dat seama ca ti la el si acum si-a luat-o in cap.ar trebui sa mai astepti ceva timp si daca nu zie nimic, sa iti gasesti un baiat care sa tina la tine, nu sa te placa.si sa nu mai zici tu la baieti sa stea cu tine.baietii de ce sunt pusi pe pamant?"sa te ceara". bafta:*winking

| medex3 a răspuns:

Sa iti spun ceva. O colega si o prietena excelenta a avut ca iubit un coleg din clasa.Toate bune si frumoase pana cand el a jucat adevar si provocare si i a pus provocare sa-si dea bluza jos si sa ramana in sutien. Ea a executat si a doua zi un simplu"Pa" a omorat o.Acum mai are putin si se omoara.Si cireasa dupa tort a fost ca el se da mare si tara ca a facut ceva cu ea."

Deci. nu trebuie sa avem prieteni din clasa sau din scoala. Exista milioane de baieti care mor dupa tine. Uita'l si incearca sa iti refaci viata si sa o iei de la zero cu toti baietii.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff. Sunt in aceeasi situatie. xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinpul rezolva tot poartete ca si el si sigur no sa iasa nimic(referitor la ambitie )unul totdeauna trebuie sa cedeze altfel''''''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile pe care le ai primit pana acum sunt prostii.Retzeta este una singura! Cauta pe altul si fa l sa turbeze de gelozie!

| gabioni a răspuns:

Incearca sa aveti o discutie despre asta, sa il seduci daca nu merge cu discutia