| Kristinake a întrebat:

Mine voi avea prima ora de dans, adica voi incerca doar, dar treaba e ca sunt foarte timida si nici odata nu am mai fost la cursuri de dansuri etc.Am 14 ani. Ceva sfaturi?
ps.scuzati categoria ii cea mai vizionata.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt sigura ca pasi si figuri de dans ai incercat si singura,acasa la tine.
Faptul ca vei merge la un curs de dans,iti va face numai bine.
Te vei dezgheta,vei invata sa te misti corect in pasi de dans,la asta trebuie sa te gandesti!
Sa fii foarte atenta la ce ti se explica si sa incerci sa executi cat mai bine,in mai putin de un an colegele tale te vor privi cu invidie cum dansezi si vor incerca sa te copieze!
Ca esti timida nu e o problema,cred ca esti timida in relatiile tale cu ceilalti, sa le vorbesti sau sa le ceri ceva, dar dansul nu e nimic de genul asta.Si,poate fi si un alt fel de exprimare pentru tine, nu?
O sa vezi c-o sa-ti placa!
Iti doresc sa nimeresti un instructor de dans exceptional si vei vedea!
Succes!

| tabittha a răspuns:

Daca te-ai inscris la aceste cursuri inseamna ca iti place muzica si dansul, asa ca lasa inhibitiile la o parte si simte ritmul muzicii, iar mai departe ai acolo pe cineva care te a ghida, asa ca urmeaza sfaturile celor experimentati. Mult succes!