| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am înțeles mult timp, am ajuns să ne sărutăm, spunea ca nu vrea relație, iar eu din orgoliu i-am zis "nici eu", continuam să ne sărutăm. După o perioadă s-a impăcat cu prietena lui, eu din cauza asta am intrerupt orice legătura cu el. După o lună s-a intors la mine si s-a despărțit de ea pentru mine, am continuat să fim "prieteni cu beneficii", dar acum cum ne-am văzut după o lună, mă strângea puternic in brațe și nu-mi mai vroia să-mi dea drumul, când vorbeam prin mesaje spunea că abia așteaptă să fim noi doi, mă ține de mână, mă invelește cu geaca lui, mă pupă în continuu, nu mi-a mai zis că nu vreau relație, îmi spunea după ce ne-am văzut că abia așteaptă să ne mai vedem, iar azi când a venit la mine la școala abia am vorbit, l-am întrebat ce face și atât a fost. Ieri i-am scris eu pentru că altădată imi reproșa că eu nu-l caut, abia am vorbit câte ceva, azi nici nu m-a căutat, atîta tot că l-am întrebat la școală "ce faci?" când a venit la mine. straight face Altădată eram foarte vorbăreți amândoi, mă căuta, acum mi se pare că este confuz când vorbim, timid, nici nu știu cum să-i spun! Plus că a fost întrebat daca s-a despărțit de prietena lui pentru alta iar el a spus "ți se pare ca sunt cu altcineva"? Amicei mele i-a zis în perioada în care am refuzat eu să vorbesc cu el că nu a vrut relație cu mine pentru că eu spuneam că nu vreau relație si că are impresia că mie nu-mi place de el. Eu ce sunt atunci pentru el? M-am atașat de el foarte mult, nu mai știu ce să fac, sunt foarte confuză. Îmi dați un sfat, o părere? Ce să fac? Vă rog! sad

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

E schimbator baiatul,nu prea e statornic, poate intre timp vorbeste cu alta si de aia nu iti mai acorda prea multa atentie, eu una nu as pune baza pe el, poate ar fi bine sa ai o discutie cu el la un moment dat si sa il intrebi daca sunteti sau nu impreuna, ca sa stii cum stau lucrurile

| JoshuaNNN a răspuns:

Gandeste-te ca el s-a despartit de prietena lui pentru tine.Crezi ca daca ati fi impreuna nu ar putea sa faca la fel pentru alta? Eu zic sa-l lasi in pace, sa vezi daca te mai cauta, daca iti duce dorul te va cauta cu siguranta, daca nu...nu.

| neutrino a răspuns:

Tu esti pentru el "una" din multime, iar el are avantajul ca nu este confuz.