| Stefaniaeeh a întrebat:

OFER FUNDITA!
Ne-am inteles mult timp, am ajuns sa ne sarutam, spunea ca nu vrea relatie, iar eu din orgoliu i-am zis "nici eu", continuam sa ne sarutam. Dupa o perioada s-a impacat cu prietena lui, eu din cauza asta am intrerupt orice lgatura cu el. Dupa o luna s-a intors la mine si s-a despartit de ea pentru mine, am continuat sa fim "prieteni" stiti voi, cu beneficii sa zicem, dar acum cum ne-am vazut dupa o luna, ma strangea puternic in brate si nu-mi mai da drumul, spunea ca abia asteapta sa fim noi doi, ma tine de mana, ma inveleste cu geaca lui, ma pupa in continuu, nu mi-a mai zis ca nu vreau relatie, imi spunea dupa ce ne-am vazut ca abia asteapta sa ne mai vedem, iar azi cand a venit la mine la scoala abia am vorbit, l-am intrebat ce face si atat a fost. Ieri i-am scris eu pentru ca altadata imi reprosa ca eu nu-l caut, abia am vorbit cate ceva, azi nici nu m-a cautat, atata tot ca l-am intrebat la scoala "ce faci?" cand a venit la mine. straight face
Altadata eram foarte vorbareti amandoi, ma cauta, acum mi se pare ca este confuz cand vorbim, timid, nici nu stiu cum sa-i spun! Plus ca a fost intrebat daca s-a despartit de prietena lui pentru alta iar el a spus "ti se pare ca sunt cu altcineva"?
Amicei mele i-a zis in perioada in care am refuzat eu sa vorbesc cu el ca nu a vrut relatie cu mine pentru ca eu spuneam ca nu vreau relatie si ca are impresia ca mie nu-mi place de el.
Eu ce sunt atunci pentru el? M-am atasat de el foarte mult, nu mai stiu ce sa fac, sunt foarte confuza. Imi dati un sfat, o parere? Ce sa fac? Va rog! sad

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu-i mai da atentie.Este un om instabil care mai mult chinuieste decat iubeste.

| Hakuouki a răspuns:

In primul rand am impresia ca tu i-ai dat lui impresii gresite si i-ai transmis gresit ceea ce simti, dar nu e timpul pierdut, inca ii poti spune ce simti, din ce spui tu cred ca si el te place, dar e confuz momentan, nu stie cum sa actioneze (cel mai probabil) si asta il face sa fie mai distant, saracul probabil este asa confuz si uite asa va faceti rau amandoi, ar trebui sa ii spui ce simti si sa ii spui ca ai vrea sa fi cu el. Pentru ca este a 2 a oara cand este postata aceeasi chestie, am dat acelasi raspuns.

| Wo0W a răspuns:

Incearca sa nu te mai atasezi asa repede de persoane pentru ca in viitor te vor ranii acum nu iti spun cu rautate :X ia-l ca pe un sfat asa e omul in general

| GheorghiuIoana a răspuns:

Buna! Amicei tale poate i-a zis chestia asta pentru ca stia ca o sa-ti zica tie totul,voi doua fiind prietene. Poate a facut-o din rautate, pentru a,, nu se lasa mai prejos,, in legatura cu voi doi. Eu cred ca el s-a dat batut. Poate ca a vazut ca numai el te cauta, iar tu nu ii zici nimic, o fi zis ca nu vrei sa ii acorzi atentie. Nu stiue exact ce sa mai zic. Incearca sa faci cumva si sa te intalnesti cu el si sa ii spui cu adevarat tot ce ai tu in suflet. Sa ii spui ceea ce simti pentru el(sentiment de iubire, sentiment de prieteie, etc.), si sa discuti serios cu el. Incearca sa il tragi de limba si sa vezi ceea ce a produs cu adevarat ruptura dintre voi doi. Daca crezi ca este un om demn de tine eu zic sa nu te lasi batuta si sa ii acorzi tu atentie. Daca el nu te cauta, tu nici atat. Incearca sa te schimbi in privinta lui. Sa fii mai deschisa si sa incerci sa comunici mult cu el, ca sa poti sa,, il tragi de limba,, si sa afli ceea ce iti doresti. Cinestie. Exista si posibilitatea ca sa-si fi gasit pe altcineva. Acum chiar nu stiu situatia dintre voi ca sa pot spune ceva. Eu doar incerc sa te ajut! happy
Fii hotarata si gandeste-te bine la ceea ce vrei sa faci! Daca vrei cumva sa incepi o relatie cu el gandeste-te la tot ceea ce presupune relatia dintre voi. Iar daca vrei sa iti reiei relatia de prietenie pe care o aveati in trecut, gandeste-te la ceea ce trebuie sa vorbesti cu el, pentru a lua impreuna o decizie!
Sper ca ti-am fost de ajut-o! happy
Daca mai ai nevoie de sfaturi din partea mea, si le consideri folositoare, te rog sa nu eviti sa iti exprimi intrebarile! happy