| YellowAngel a întrebat:

Nu am nici o problema ca inselati, motivele voastre, dar de ce cand o faceti trebuie sa afle tot biroul, orasul?
SAu nu e mai bine sa va despartiti de cealalta persoana si apoi sa va cuplati cu noua persoana de care va place?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De curve, tarfe ce sunt

| YellowAngel explică (pentru RAY):

Sti ca nu m-am referit neaparat la femei, ca si barbatii fac asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru YellowAngel):

Omul e o fiinta poligama

| YellowAngel explică (pentru RAY):

Da. Corect. De ce sa ne tinem de atatea reguli politice si religioase?

| RAY a răspuns (pentru YellowAngel):

In lipsa lor omul are ratiune nu crezi asta? nu crezi ca moralitatea are legatura cu ratiune?

| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce oameni atunci cand insala fac asta de fata cu apropiati sau cunostintele comune.
Nu inteleg ca isi pierd ei credibilitatea si injosesc si persoana de langa ei pe care o sa o arate toti cu degetul.

| Sofer a răspuns:

Cel mai corect asa. Te desparti ca să poți sa fi cu noua persoana.

| siriusblack98 a răspuns:

Te adresezi unui anumit sex sau la modul general?laughing

| YellowAngel explică (pentru siriusblack98):

General.

| siriusblack98 a răspuns (pentru YellowAngel):

Bun atunci pur si simplu este un gest de imaturitate.Vor sa demonstreze ceva doar ca asta este o abordare total gresita.In opinia mea cel putin.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa afle iubita ca sunt ei macho... Sau sa ii considere macho tot orasul. E ceva de ambitie, sa creada lumea ca sunt ei smecheri.

| YellowAngel explică (pentru anonim_4396):

Sau poate vor sa ii arate peroanei iubite "Uite, pot avea oricand pe cineva. Ori te porti mai frumos de atat si imi faci toate placerile, ori pa pa".
Si de umlte ori partenerul este unul foarte pk, ce munceste foarte mult pentru relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se dea mare. Simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,mai bine pastrezi si una/unul de rezerva.Mai multe/multi nu strica.Ai parte de mai multa placere))

| DimaRafaell a răspuns:

Bună happy
Nu sunt de acord cu înșelatul, e un gest mizerabil și josnic, atât din partea unei femei cât și din partea unui bărbat, indiferent de motivul/motivele care au determinat-o pe ea/el să facă asta iar pentru asta nu există justificare, oricât ar încerca unii/unele să se disculpe și să vină cu argumente.
Atât bărbații cât și femeile vor mereu ceva mai bun, ceva mai interesant, ceva mai *de calitate* și după părerea mea acesta e și principalul motiv al infidelității, mai ales în ce le privește pe femei (femeile nu vor fi niciodată mulțumite de un singur bărbat, oricât de perfect ar fi el și oricât de multe calități ar avea acel bărbat) iar o femeie care își înșală partenerul nu are nici scrupule și nici respect față de el, la fel asta este valabil și în cazul bărbaților care își înșală femeile. Chestia cu *să nu afle tot orașul* e irelevantă pentru că dacă nu află nimeni, asta nu înseamnă că e normal ceea ce ai făcut sau ceea ce faci. Eu nu știu cum pot unele femei să-și înșele partenerul și să meargă mai departe cu el în relație ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic, nu știu cum mai poate dormi în pat lângă acel bărbat. Părerea mea este că o femeie cu caracter și principii, dacă *calcă strâmb* trebuie să îl ia frumos pe iubit de mânuță și să-i spună că a făcut asta, iar atunci el ori o iartă, ori din orgoliu va decide că trebuie să renunțați la relație, aici depinde strict de el, de caracterul lui. Sunt bărbați care și-au iertat partenerele de N ori, chiar dacă ele i-au înșelat pe ei în nenumărate rânduri dar sunt bărbați care nu ar putea să treacă peste așa ceva și le-ar da cu șutul de la prima faptă. Spre încheiere, da: dacă ai găsit un alt băiat, dacă îți place de un alt băiat și simți ceva mai special față de el iar actualul partener nu te mai atrage, fă-ți curaj și spune-i asta, așa e mai bine și pentru tine și pentru el.