| euu10 a întrebat:

Nu stiti vreo pastila care se poate lua pentru a-ti veni menstruatia mai repede, sau mai tarziu de termen? big grin Si ce efecte secundare are?

3 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista asa ceva si orice ar fi nu ar fi sanatos, exista cateva lucruri care influenteaza, de exepmplu stiu ca daca iei antibiotice iti vine mai iute...dar nu e o reglua si nu vreau sa iti faci vreun rau. Daca te gandesti ca o sa fi la menstruatie cadn mergi la plaja sau undeva poarta OB-uri o sa te simti ca si cum nu esti pe ciclu.Bafta!

| bianca9422 a răspuns:

Buna!

sunt convinsa ca ai motive intemeiate pentru care vrei sa recurgi la astfel de metode dar nu ti le recomand sub nicio forma

mai bine, sacrifici cateva zile la mare sau esti mai atenta la o petrecere, decat sa iei astfel de pastile.

efectele secundare sunt foarte grave
ti se va deregla menstruatia in ultimul hal si multe altele

acum e decizia ta daca vrei sa ristihappy

daca mai ai nelamuriri lasa-mi mesaj privat

| Melissa_5072 a răspuns:

Anticonceptionalele. Cu ele poti sa intarzii menstruatia, insa numai dupa ce ai luat deja prima folie. Daca nu lasi pauza de 7 zile intre folii, menstruatia nu iti mai vine cand trebuia. Astfel poti sa controlezi tu cand sa iti vina, si anume cand nu mai iei pastilele din folia noua. Din cate stiu, nu sunt efecte secundare pentru procesul asta de intarziere a menstruatiei, dar sunt, bineinteles, efectele anticonceptionalelor. Trebuie consultat un ginecolog inainte sa te apuci sa le iei.