| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic si nu mai stiu nimic.Stiu doar ca pentru el as` face orice! am 18 ani.nu sunt f mare. el are 25.ma cerut de sotie, nu am acc deoarece sunt mult prea mica.noi stam pe ascuns.si din asta vrea mai mult.am stat 2 ani cu el si dupa ne am despartit cateva luni si acum stam pe ascuns pentru ca nu mai vor ai mei si ai lui.si singura solutie e sa ne mutam amn2.ne iubim mult si nu putem renunta! ma gandesc sa ma despart de el ca sa fie mama si tata fericiti, dar eu nu voi fi. ce sa mai fac?crying(((( il iubesc ca pe propria mea viata.ma jur straight face

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Mai ai rabdare putin, sa mai treaca timp, sa vezi daca relatia ramane la fel de stransa. Usor, usor, poate vedeti o portita ca sa va aratati relatia, caci pana la urma lucrurile nu pot continua la nesfarsit asa, mai ales ca se pare ca nu e bine nici asa.
Asigura-te ca baiatul merita, daca vrei sa treci peste familie. Parintii iti vor fi alaturi, insa poate acest baiat va disparea din viata ta viitor.

| WooLove a răspuns:

Intodeauna parintii sunt alaturi de tine orice decizie ai lua in viata buna sau rea o sa te ierte... acum tu ai zis bine "esti tanara" el are 25 poate a trecut prin viata prin unele etape tot ce ramane de facut este sa stii tu ce vrei sa faci... ori ramai cu el ori iti vezi de viata inainte si chiar daca o sa suferi la urma urmei toti suferim din dragoste.
Succes!

| Ramo_9946 a răspuns:

Daca il iubesti asa mult trebuia sa accepti cererea nu esti asa mica deja ai 18 ani esti majorahappytongue, daca voi va iubiti asa mult sa nu va pese ce zic parintiihappyEu zic sa va mutati impr si sa fiti fericiti.Baftaa!:*

| anny3anyy a răspuns:

Daca tu crezi ca va meritati cu adevarat, se poate ca in timp sa dovediti asta parintilor. parintii sunt trecuti prin multe incercari ale vietii si iti vor doar binele,(depinde din ce motive sunt impotriva voastra) dar tu il cunosti mai bine decat ai tai pentru ca tu ai petrecut timpul cu el. cand iubesti cu adevarat merita sa lupti pentru fericirea ta si e un lucru bun ca te-a cerut de sotie(deci vrea cu orice pret sa fie cu tine)daca esti sigura ca e pentru tine incearca sa mai vb cu ai tai, insista ca stii ce faci, nu mai ai 10 ani si roaga-i sa ii acorde o sansa baiatului sa le dovedeasca ca e pentru tine. bafta!