| denisa_4752 a întrebat:

Cum sa incep.problema mea e destul de comuna insa in momentul asta simt ca ma distrugesadsunt cu un tip de 5 luni si ceva. m am indragostit de el imediat.il iubesc foarte mult! amandoi suntem sagetatori, si total diferiti.Nu suntem de acord niciodata. Ce e cel mai nasol e ca eu sunt cam disperatabig grin.recunosc,il iubesc mult si mi e frica.ne certam cam des si mi se pare indiferent, desi imi spune ca ma iubeste si mi a dovedit asta.Sunt singura fata pe care a adus o in familia lui.Si asta e cea mai lunga relatie a lui.Nu mi ofera mai nimic din ce am nevoie.afectiune,sa simt ca sunt iubita, vreau sa mi faca surprize.sa simt ca se gandeste la minesadpoate ca cer prea mult,, sunt o idealista.as renunta la el. dar simt ca nu pot pentru ca eu chiar il iubesc.nu stiu ce sa fac! ma simt atat deconfuza si tristasadaa mai trebuie mentionat faptul ca el are 22 de ani si munceste. e foarte ocupat, e cameraman si nici in weekend nu prea e liber.plus ca stam cam la 40 km departarestraight facee greu. dar de iubit ne iubim, stiu sigur.

4 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Discuta cu el despre aceste lucruri. Spune-i ce iti doresti. Poate te iubeste, insa considera ca nu e necesar sa iti faca surprize etc. Comunicarea e esentiala intr-o relatie. Bafta:*

| Filly_6570 a răspuns:

Daca pana la 22 de ani nu a avut o relatie mai lunga de 5 luni fie nu stie sa tina fetele langa el, fie nu poate. Din ce am citit te cam contrazici: nu iti ofera nimic din ce ai nevoie dar stii ca te iubeste. Nu cred ca ar trebui sa fie la fel de sigura si de sentimentele lui. Jobul si distanta dintre voi nu sunt elemente imposibile de depasit totul e sa existe suficienta vointa. Am mai observat din cele relatate ca ai anumiti parametri pe care trebuie sa ii indeplineasca un baiat/barbat pentru a fi suficient de bun pentru tine, nu cobori stacheta doar pentru ca s-a intamplat sa te inseli in legatura cu cineva, ramai ferma pe pozitii. Iti sugerez sa il iei frumusel de manuta si sa faceti amandoi un dialog care sa cuprinda toate neintelegerile existente intre voi. Aflati motivele care au cauzat aceste neintelegeri si mai apoi cautati impreuna solutii la ele. Daca nu apar rezultatele asteptate asta e, eu zic sa strigi pentru urmatorul.

| matt25 a răspuns:

Si tu cati ani ai daca el are 22? :-) Nu vreau sa par pesimist, dar cum pana la 22 de ani nu a avut o relatie mai lunga de 5 luni, treaba pare cam ciudata. :-)

| bebytzza_9352 a răspuns:

Poate lipseste comunicarea...incearca sa vorbesti cu el tot ce'ti trece prin minte imagineaza'ti ca esti cu cea mai buna prietena a ta si incearca usor usor sa ii povestesti atat ce iti place la el si ce te face sa'l iubesti atat de mult dar si ce te deranjeaza la el... spune-i la ce visezi tu dar nu uita sal intrebi si pe el cei place la tine. ce nu'i place ce ganduri are si chestii de genu de cele mai multe ori cheia succesului este la tine trebuie doar sa stii sa o folosestihappy

am trecut si eu prin ceva asemanator dar acum ne intelegem perfect am tot ce mi-am dorit si el la fel si peste cateva luni facem 3 anishoribig grin:*:*:*:

mult succes sa ma anunti daca te-a ajutat la ceva sfatul meu

pooopicei:*:*:*