| unknow a întrebat:

Dupa cat timp se spune un `te iubesc` intr-o relatie? adica, asa serios! fara sa fie minciuna fata de persoana respectiva si nici fata de tine, sa simti ca adevarat asta!

Voi, de exemplu, dupa cat timp ati spus `te iubesc` si chiar asa sa fie!?

Stiu ca de multe ori cei care spun asta si mai spun ca o s simt,. sunt destul de `la inceput` si mai raw se amagesc singuri, ca de fapt e o minciuna, e doar ft indragostitthinking mi s-a intamplat sa `iubesc` nebuneste astfel incat sa fiu in stare sa fac APROAPe orice,. dar dupa 3 luni sa nu ma simt nimiclaughing

Deci, pana la urma, de cat timp si cate fapte e nevoie sa IUBEStI in adevaratul sens al cuvantului, fara copilarii si fara iluzii?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nimeni nu-ti poate raspunde la intrebarea asta,sa stii!
Iubirea e un sentiment atat de frumos si de unic,incat nu o poti inchide in reguli si termene!
Fiecaruia din noi,inima proprie i-a spus,acum iubesti!
Si,fiecare am recunoscut lucrul asta, tremurand de emotie si bucurie cand l-am rostit prima oara.
Vei intelege singura, intr-adevar!
Ia-ti inima pe post de ghid si lasa-te purtata.De data asta, poti avea incredere!

| Ramonaaaa a răspuns:

'Te iubesc' poti sa spui dupa 1 zi, dupa 1 luna, dupa 3 ani.Atunci cand simti ca iubesti atunci o spui.

| nicaruaga a răspuns:

Depinde de la o relatia la alta, in unele o zici dupa 2-3 luni, in altele o zici si dupa 1-2 ani.
din toate relatii avute am zis "te." doar in relatia actuala, si am ziso cam dupa 3 luni (cu mare greutate, m-am chinuit 4 zile sa o fac, pentru ca nu reuseam, o data chiar a inceput sa ma intepe inima si mi s-a facut rau), si mentionez ca am mai avut relatii de peste 7-8 luni ca durata in care nu am spus asta

nu e o perioada de timp dupa care trebuie sa o faci, o faci atunci cand o simti (incercati sa nu o simtiti chiar din prima zi, pentru ca e riscu sa va dea papucii laughing ), atunci cand iti dai seama ca pur si simplu nu poti trai fara persoana aia, si ca vrei sa imparti totul cu ea, si chiar sa iti dai viata pentru ea daca e nevoie, atunci stii ca poti sa spui un mare si sincer te,,, te,,, te,,,, vai da ce greu e:-s

| AdY a răspuns:

La ce raspuns te astepti? 1 luna, 1 an, 10 ani poate niciodata. Sunt 6 miliarde de oameni pe pamint si fiecare iubeste in felul sau si fiecare simte diferit.
Lasa inima ta sa decida cind esti gata sa spui cuiva,, te iubesc,, si nu altii. Nu exista o limita oarecare, iubirea nu-i matematica.
Cu cit mai tare iubesti cu atit mai mari iti sunt iluziile, totui trecator pin la urma.

| Laya a răspuns:

Cred ca sunt oameni care simt ca "Iubesc" inca din prima zis si spun asta foarte repede, desi exista doar un sentiment de..."placere", "atractie" si cred ca sunt oameni care spun "te iubesc" in momentul in care isi dau seama ca persoana de langa ei reprezinta totul.
Eu am spus "te iubesc" dupa 4 luni confused cam asa, desi el mi-a spus mai devreme, eu am mai asteptat. Fiecare iubeste in felul lui, cu intensitate, dar totusi uneori ne deosebim si cred ca depinde si de persoana pe care o iubim.
Depinde de cat de repede ne intra la inima, de cat de tandra e, de cat de mult ne arata dragoste si devotament.
Da' cred ca inima ta va sti atunci cand e momentul sa spui lucrul asta, desi de spus putem toti sa spunem...cu doveditul stam mai prost...:*

| Alexis_6755 a răspuns:

Cand simti nevoia sa spui "Te iubesc" spune.

| brunetika_4790 a răspuns:

Eu sincer cunosc ff repede o persoana, pot sa zic asta dupa 2 saptamani

| liviu18_3718 a răspuns:

Intradevar. e o intrebare complet prosteasca. Spui "te iubesc " cand simt intr-adevar! dar ai dreptate.sunt si cazuri in care o sune o persoana. doar asa de dragul de a o zice.nu stiu. si la chestia cu 3 luni thinking nu ai iubit. oricum Prima iubire nu se uita niciodata! o sa iubesti persoana aia toata viata! atunci o sa stii cand ai iubit intr-adevar sau nu. Funda daca se poate! big grin

| xxWhiteAngelxx a răspuns:

Eu i-am zis te iubesc dupa 5 luni in care am fost impreuna

| pufarina_4922 a răspuns:

Acum depinde si de ce simti pentru el daca il iubesti din prima zi e si normal sa-i spui te iubesc pana nu e prea tarziulaughing