| 2extrem a întrebat:

O simpla si obisnuita analiza a urinei poate indica o sarcina? sau trebuie facuta o analiza speciala a urinei in urma careia sa se confirme banuiala unei sarcini?

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi depinde cat timp ai de sarcina daca ai pana in 2 saptamani iti trebuie o analiza speciala, adica care sa iti verifice concentratia exacta de albumina, daca ai mai mult de 2 saptamani iti iese la cea mai simpla analiza a urinei pentru ca atunci corpul incepe sa produca acei hormoni, iar albumina este ffff crescuta

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Testul de sarcină, făcut la 21 de zile de la actul sexual neprotejat cu urina de dimineaţă, este cel mai relevant.
Baftă!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Mai mult ca sigur pentru ca in sange iti apare existenta unei sarcini de la 10 zile!

| airam a răspuns:

Bineinteles ca este destul o simpla urina! la testele de sarcina tot o simpla urina se foloseste nuthinking

| 2extrem explică:

In cazul in care imi fac o analiza a sangelui pot afla concret daca e posibila sarcina?