| Iancugeorgiana a întrebat:

Oricat as incerca tot nu reusesc sa il scot din inima si sa il uitsad. Parca ceva nu ma lasa...am avut atatea clipe minunate, amintiri frumoase impreuna si mi-e greu sa acept ca el a ales alt drum si ca totul s-a terminatsad.Imi este dor de el si de tot ce faceam impreuna.Am fost un an impreuna,a fost prima mea iubire,prima persoana care m-a invatat atatea dar nu m-a invatat cum sa traiesc fara easad.Nu este zi sa nu ma gandesc la el si la tot ce faceam impreuna.El a pus punct relatiei,spunandu-mi ca nu crede ca suntem potriviti si ca simte ca relatia numai are rost sa continuesad
Trebuie sa ma impac ca niciodata ca nu o sa se mai impacamsaddar nu reusesc oricat as incercasad.
Simt ca nimeni nu o sa il poate inlocuiasca pe elsad, simt ca nimeni nu va mai fi ca elsad
Cum sa reusesc sa il uit si sa merg mai departe pe drumul meu?sad
Simt ca numai pot, ca numai am puteresad

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pur si simplu iti ocupi foarte mult mintea si trupul incat sa nu ai timp sa te gandesti. Eu, in aceeasi perioada, mi-am impus un regim draconic: trezit la 6, munca fizica sau invatat fara pauza timp de minim 16 ore pe zi, fara TV, calculator, prostii. Si pregateste-te sa dureze. Timp de un an o sa te gandesti in dfiecare clipa la el, dar vei vedea ca dupa inca un an o sa te trezesti ca te gandesti mai rar, ba chiar ca esti dispusa sa incerci o alta relatie. Dar nu te grabi. O pauza de 2 ani este foarte buna si iti va schimba perspectiva.

| mona a răspuns:

Putere ai numai ca nu sti cum sa o folosesti, stiu ca ti-e greu sa-l uiti dar trebuie sa accepti ca ce a fost a fost si viata nu se sfarseste aici

| h3r a răspuns:

Buna.
Cum ai zis si tu, trebuie sa te obisnuiesti si sa accepti ideea de a nu-l mai avea niciodata. Gandeste-te ca nu este vina ta, ci pur si simplu el nu a mai vrut. Accepta asta. Dragoste cu sila nu se poate.
Dupa 1 an, la toti ne este greu, stiu ceea ce spui si inteleg insa totul tine de persoana ta. Trebui sa intelegi ca ai ramas singura pentru ca asa a vrut el, nu are rost sa plangi dupa el stiind ca lui ii este bine! De ce sa suferi asa? O sa te chinui pe tine draga mea, fara rost.
Nu te mai gandi deloc, evita-l mai ales pe el si tot ce tine de voi, de fosta relatie. Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, asculta muzica, care sa te binedispuna. Stii vorba aia, cine te iubeste nu te va face niciodata sa plangi! Nu se merita sa plangi pentru cineva, sa te gandesti la cineva stiind ca el nu ar da 2 bani pentru tine. Nu zic ca te desconsidera sau injoseste, insa pentru el nu insemni nimic si trebuie sa accepti asta. O sa vina momentul cand pentru altul o sa insemni tot. Si atunci o sa fi intr-adevar si tu iubita si multumita!
Curaj draga mea, nu mai fi pesimista si trista!
Da-i timp timpului!

Uite, iti las 2 melodii aici pe care eu le ascult zilnic, cel putin ma linistesc :
http://www.youtube.com/watch?v=uIOaVwri-fw

http://www.youtube.com/watch?v=A_MZY2fokN4&feature=related

Sper ca nu am deranjat cu ele.
Eu le ascult cu placere, sper sa-ti faca si tie bine.
Take care, o sa treci peste, timpul o sa rezolve asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul este cel mai bun vindecator.

| DelyIoana a răspuns:

Draguto, ce sa-ti spun? imi pare rau pentru tine si vreau sa-ti marturisesc ca si eu am avut aceeasi situatie acum un an, in afara de faptul ca nu am fost impreuna decat cateva saptamani, restul e exact la fel. si eu am fost foarte suparata dar incet am realizat ca acel baiat nu ma merita si am trecut peste. gandeste-te si tu, in lumea asta sunt o multime de baieti care sunt mult mai buni pentru tine si mai iubitori decat cel care a fost. daca acel baiat, dupa un an a hotarat sa puna capat relatiei siel nici macar nu se mai uita la tine, inseamna ca nu te-a iubit! doar te-a folosit.
foarte rar prima dragoste se termina cu un final frumos, adica o casnicie. prima dragoste doar te ajuta sa fi mai puternica pentru ceea ce urmeaza. tine minte motto-ul meu: noi femeile plangem, suferim dar si cand ne trece, devenim de 10 ori mai puternice! deci fi tare, nu te da batuta si nu uita, in lume sunt milioane de barbati, important e sa-l gasesti pe cel potrivitwinking te pup si mult succes:*