| undoitrei a întrebat:

Pana acum faceam "dragoste" cu pretena folosind prezervativ. acum 2 zile ne-am decis, la comun acord, sa incercam fara.care ar fi riscurile? realizez ca avantajele sunt clare.

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Eu nu am incercat fara dar nu cred ca mi-ar placea.
Riscurile ar fi numeroase : daca nu folositi un alt mijoc contraceptiv, ca de exemplu anticonceptionalele, aveti risc ridicat de boli sau infectii si mai ales, riscul unei sarcini.

| MikyMi a răspuns:

Pai:
-o sarcina nedorita;
-boli cu transmitere sexuala in cazul in care unul din voi are vreo astfel de boala. si cam astea ar fi, daca va iubiti sunteti sanatosi si va doriti un bebe spor la iubit fara protectie!happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pe langa faptul ca poti contacta o boala cu transmitere sexuala, poti sa fii tatic.

| Lorelai a răspuns:

Daca prietenul e stabil si ai incredere in el si daca e sigur pe el, adica stie sigur ca nu ejaculeaza in tine, atunci nu sunt riscuri.

| Lorelai a răspuns:

Scuze, credeam ca esti fatahee hee. Raspunsul corect ar fi, daca tu esti cuminte si esti sigur pe tine, nu ejaculezi in ea, atunci nu sunt riscuri.

| matchpoint a răspuns:

Riscurile sunt si in cazul vostru ca si pentru oricine; sarcina si boli cu transmitere sexuala. Pa

| ynacuf a răspuns:

Mai bine daca doriti fara, prietena ta sa ia anticonceptionalehappy pentru ca sincer si eu am facut-o fara iar dupa aceea o luna pana la menstruatie ma treceau toate gandurile. ganditi-va bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscul ca peste 9 luni de zile sa fi un tatic sau riscul unor boli cu transmitere sexuala. Nu cred ca mai are rost sa le enumar...