| DenisaMaria15 a întrebat:

Pe 15 Martie am avut un contact sexual neprotejat dar ejacularea s-a produs in afara. Mi-a venit menstruatia și pe Martie, Aprilie, Mai si luna asta, am terminat ieri. Dar mi-e frica sa nu fi rămas însărcinată, am făcut test si nimic, dar am stari de nervozitate, mananc mult, sunt obosita oricât as dormi, amețesc, iar sânii mei au început sa crească, nu ma dor sau ceva dar pur si simplu ii simt mult mai mari. Se poate sa fiu însărcinată? Dacă ar fi de atunci înseamnă ca as avea aproape 3 luni, nu ar trebui sa crească burta sau sa am si alte simptome?

2 răspunsuri:
| Shandris13 a răspuns:

Din moment ce ai avut menstruatie in lunile dupa contactul sexual, NU esti însărcinată, este imposibil. Daca testul de sarcina este negativ, din nou, sarcina NU s-a produs.

| Stonehard a răspuns:

Ca să nu mai ai asemenea frici, folosiți MEREU un prezervativ. E simplu...