| Mihaela2022 a întrebat:

Am facut sex neprotejat și îmi este frică să nu fi rămas însărcinată.
Ieri trebuia să îmi vină menstruatia si nu mi-a venit.
Nu am niciun simptom, nu am greturi, nici sânii umflati.
Ultimul contact sexual a fost pe 13 august.
Există simptome la 11 zile de sarcină? Cum îmi dau seama dacă sunt însărcinată?

1 răspuns:
| Stegman a răspuns:

Iti dai seama prin lipsa menstratiei. Si dupa 2 luni apar stari de greata, voma ai alte mirosuri neplacute. Insarcinata poti ramane la 14 zile de la prima zi a menstruatiei daca ai ciclu regulat la 28 de zile. Iti doresti o sarcina? Daca nu cel mai bine foloseste prezervativul, sa ai mereu unu tine in geanta sau buzunar sau anticonceptionalele prescrise de un medic ginecolog.