| Andreeabnd1 a întrebat:

Pe data de 23 martie am avut ultima zi de menstruatie. Pe 24 si 25 martie am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine. In aprilie am mai avut 1 sau 2 contacte. In jur de 23 aprilie cand trebuia sa imi vina menstruatia mi-a curs foarte putin pe tampon o pata maronie, ma durea burta dar nu a mai curs nimic. De atunci am mai avut vreo 2 contacte. Pana astazi nu mi-a mai venit menstruatia.(4 august). Am facut teste de sarcina in luna aprilie,mai, iunie si au iesit negative.In luna iulie nu am mai facut.Sunt sensibila la mirosuri, mai mult ca inainte.La inceput prin aprilie-mai, am avut ameteli, stari de voma.Sa fiu insarcinata totusi? Uneori am burta tare(nu sunt constipata).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a indeparta orice semne de intrebare sau dubiu cu privire la posibilitatea existentei sau nu a unei sarcini precum si pentru linistea voastra merita investirea sumei de circa 40-45 de lei, adica pretul unui test de identificare a hormonului de sarcina hCH in sange printr-o analiza medicala facuta intr-un laborator de analize medicale. Este singura testarea care prin precizia de peste 98% si acuratetea rezultatului obtinut este folosit si de medici pentru a da un diagnostic corect care nu poate fi interpretat.Multa sanatate.

| Andreeabnd1 explică (pentru corbulalbrosu):

O ecografie de sarcina. Adica aceea care pune gel pe burtica si apoi face cu aparatul acela nu ar fi buna?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreeabnd1):

O ecografie abdominala sau transvaginala in primul rand este mai scumpa (minim 100-130 lei) si s-ar putea sa nici nu fie prea concludenta. Hormonul de sarcina hGG este produs DOAR de PLACENTA viitorului fat, deci poate exista in organismul tau DOAR IN CAZUL EXISTENTEI UNEI SARCINI. Cea mai precisa determinare a hormonului desarcina hCG este cea prezentata in raspunsul anterior. Ai putea consulta si un medic ginecolog dar si o simpla consultatie este cam dubla ca pret si mai mult ca sigur iti va recomanda si el sa mergi sa-ti faci determinarea hCG in sange printr-o analiza medicala.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai fa un test de sarcina si apoi discutam.
Pai din aprilie nu ai mai avut CM?
Poate ai infectie/poate esti racita.
Doar daca faci un test vei putea afla daca exista sarcina ori ba.
O zi bunahappy

| Andreeabnd1 explică (pentru caramela):

De pe 23 martie nu am mai avut CM. Am facut pana acum teste si eu iesit negative. Am sa mai fac unul maine. Am uitat sa mentionez faptul ca imi simt pulsul in burta.Adica simt bataile inimi in stomac cand stau in pat.
Mersi la fel happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi doresc sa am un copil. Nu platesc pentru nimic. Ai lasat un comentariu de c*c*t.

| d3utzzu a răspuns:

Dupa menstruatie nu trebuie sa faci sex neprotejat, inainte de menstruatie isi poate da drumul pentru ca nu ramai (inainte cu 4-5 zile). 8 zile dupa menstruatie nu trebuie sa faci neprotejat, dar daca zici ca si.a dat drumul in tine sigur esti insarcinata, eu cred ca ar trebui sa faci un test de sarcina.Iar starile de voma si ameteli pe care le ai pot fi si din alte cauze...

| Andreeabnd1 explică (pentru d3utzzu):

Am avut 6 contacte neprotejate cu terminare inauntru in tot acest timp(23 martie-4 august). Am facut teste pana in luna iulie si au iesit negative. Am sa mai fac unul luna aceasta.