| anonim_4396 a întrebat:

Persoanele care se castreaza nu mai simt nicio placere fata de alte persoane?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Eunucii din haremul sultanilor sunt folositi ca paznici de nadejde a cadanelor. Fiindca sunt castrati si nu au testicule, in organismul lor NU mai este produs hormonul esential masculin testosteron si astfel in cazul lor NU mai exista dorinta sexuala.
Eunucul este un barbat castrat, de obicei la varsta frageda. De multe ori acestia erau castrati cu scopul precis/destinat de a asigura paza unui harem. Eunucii sunt barbatii lipsiti de libido si total impotenti dar nu sunt si lipsiti de sentimentele de atractie sau cele de iubire.

| mihai69 a răspuns:

Cică așa ar fi. Dar eu am un exemplu ciudat la mine acasă: cățelul nostru, care a fost castrat înainte de maturitatea sexuală. Cu toate astea, are o „nevastă" de pluș pe care o fwte de zor de câteva ori pe zi chiar. E modul lui de a se masturba. Explicați-mi și mie cum e posibil așa ceva, dacă chiar nu ar mai avea deloc poftă și plăcere? Și nu, nu l-a învățat nimeni, a descoperit singur la timpul cuvenit!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ba simt placere, dar nu din aia de care intrebi.