| Alexandra1947 a întrebat:

Poți ramane însărcinată daca nu ti-a venit inca menstruatia? Adică ma refer sa nu-ti fi venit DELOC pana acum.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur teoretic raspunsul este DA. Dintrun motiv cat se poate de simplu si anume, inaintea primei menstruatii cu 14 zile se va produce si prima ovulatie, deci in organism intotdeauna va apare un PRIM OVUL deoarece fara sa existe acel PRIM OVUL nu poate avea loc nici acea PRIMA MENSTRUATIE denumita stiintific MENARHA. In consecinta daca se nimereste ca exact in acea perioada sa se intretina acte sexuale cu ejaculare in vagin, adica cu 14-20 de zile inaintea PRIMEI menstruatii, spermatozoizii existenti in sperma ejaculata in vagin, pot sa aiba posibilitatea de a fecunda acel PRIM OVUL din viata femeii. Insa este determinat stiintific si medical ca aproape niciodata acel PRIM OVUL aparut in organismul femeii (repet inaintea PRIMEI MENSTRUATII) de regula NU ESTE VIABIL adica nu poate fi fecundat, deci EXISTA posibilitatea de a se putea forma o sarcina insa probabilitatea de a se si produce este foarte mica, dar fiindca exista acea foarte mica posibilitate, nu se poate exclude in totalitate. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

La Auschwitz cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti!

| Bogdanbogdan1994 a răspuns:

Nu ai cum, dar e trist daca nici nu ti-a venit menstruatia si te-ai apucat de facut sex

| Alexandra1947 explică:

Bogdanbogdan1994, stai linistit ca menstruatia mi-a venit de mult..Si ca sa stii NU m-am apucat de sex. Deci nu mai comenta degeaba.